Pagerbiant žuvusius verkė visa aikštė

Praėjusį savaitgalį kelios Anykščių moterų užimtumo informacijos centro moterys Ukrainoje, Truskaveco mieste, dalyvavo Ukrainos nepriklausomybės dienos minėjimo šventėje.

Pasak anykštėnių, joms minėjimas paliko gilų įspūdį, nes visą dieną įvairiose mėlynai-geltonai išpuošto miesto vietose skambėjo muzika, koncertavo folkloriniai ir estradiniai ansambliai, vyko daug kitų pramoginių ir sportinių renginių, varžybų, skirtų šiai šventei paminėti.

Anykštėnės pasakojo, kad kiekvienas renginys prasidėdavo himnu bei tylos minute, pagerbiant žuvusiuosius už Ukrainos laisvę, nuaidint ,,Slava Ukraine“ -,,Herojam slava“. Daug ukrainiečių buvo pasipuošę nacionaliniais kostiumais ar nacionaliniais akcentais papuoštais rūbais. Tvyrojo šventiškai pakili nuotaika. Anykštėnės tikino, kad nepastebėjo išgėrusiųjų ir kad niekur nesimatė pardavinėjamo alkoholio.

Oficialiai buvo pagerbtos dabar tevykstančiame kare žuvusių karių motinos. Teikiant joms apdovanojimus, verkė ne tik mamos, bet ir visi aikštėje buvę žmonės.

(Anykščių MUIC nuotraukos)

8 komentarai

  1. Kai pagalvoji...

    ,,Slava Ukraine“ -,,Herojam slava“ – tai banderininkų šūkis. Ar toje aikštėje apraudojo Stepano Banderos banditų išžūdytus 250 000 lenkų – vaikų, vyrų ir moterų vien todėl, kad jie buvo lenkai?

  2. Ar šioms Anykščių ponioms kas nors paaiškino ar parodė, koks yra to Stepan Bandera išrastas žudymo būdas „vaikų vainikai“ ?

  3. Kiekviena pusė turi savo tiesą, tačiau vertinant poelgius esmė yra ta, kas yra okupantai įsiveržę į svetimą šalį ir kas yra tie, kurie gina savo šalį

  4. Steponas Bendra buvo geras žmogus. Rusijos propoganda bandė jį apjuodinti, bet nepasisekė. Ukrainiečiai atsirinko pelus nuo grūdų.

  5. Šaunuolės, kad visur dalyvaujate.

  6. Garbina banditus?

    Baisu ..

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.