Išankstiniame balsavime anykštėnai gana aktyvūs

Gegužės 7-oji buvo pirma išankstinio balsavimo diena Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo.

Anykštėnai savo balsą, kaip visada išankstiniame balsavime, galėjo atiduoti Anykščių savivaldybės pastate. Preliminariais duomenimis, per pirmąją balsavimo dieną savo balsą atidavė daugiau kaip 250 rinkėjų. Anykščių savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Alma Švelnienė sakė, kad rinkimai vyksta ramiai, o anykštėnai balsuoja tvarkingai. „Jei visai tiksliai, tai pirmąją dieną balsavo 266 anykštėnai“, – sakė A. Švelnienė. Balsavimas iš anksto tęsiasi, jis truks iki gegužės 9 d. 20 val. vakaro. Balsuoti išankstinėmis dienomis rinkėjai gali nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė pirmosios išankstinio balsavimo dienos aktyvumą. VRK duomenimis, pirmąją išankstinio balsavimo dieną Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo iš viso balsavo daugiau kaip 40,6 tūkstančio rinkėjų. Tai yra 1,7 procento nuo bendro visų rinkėjų skaičiaus.

Prieš penkerius metus, 2019 m. vykusiuose Respublikos Prezidento rinkimuose pirmąją balsavimo iš anksto dieną balsavo beveik 17 tūkst. rinkėjai (rinkėjų aktyvumas – 0,7 proc.).

Gausiausiai rinkėjai ėjo balsuoti į Vilniaus miesto savivaldybę, taip pat – į Lukiškių aikštėje ir aikštėje prie Vilniaus spaudos rūmų bei Kaune Vytauto Didžiojo universiteto patalpose įrengtas balsavimo vietas.

Pirmąją išankstinio balsavimo dieną aktyviausi buvo Neringos savivaldybės gyventojai. Pasyviausi kol kas – Šalčininkų rajono rinkėjai.

4 komentarai

  1. Manau rinktis galima tik iš 3 Vaitkaus, Žemaitaičio arba Vėgelės.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.