„Valaukis“ – 40 kūrybinės veiklos metų


Anykščių kultūros centro folkloro ansambliui „Valaukis“ šiemet bus proga švęsti. Ansamblio vadovė sako, kad kolektyve „svarbiausia – draugystė, šiluma, tuomet ir dainavimas teikia malonumą“.

1984 m. jauna entuziastė Violeta Gailevičiūtė – Juciuvienė sukvietė būrelį žmonių, mėgstančių dainuoti liaudies dainas, į kolektyvą, kuriam vėliau davė „Valaukio“ vardą (vardas kilęs nuo upelio pavadinimo). Skambiai, dainingai gyvavo „Valaukis“ vadovaujant Violetai. Festivalis „Ant marių krantelio“, tarptautinis folkloro festivalis „Baltica“, Pasaulio lietuvių dainų šventė ir kt. Vienas svarbiausių momentų ansamblio dainavime – A. Baranausko pasaulietiškos giesmės, kurių Violeta išmokė ansamblio dainininkes.

Keitėsi vadovai. Violetą Juciuvienę pakeitė Danutė Altonaitė – Bulovienė, vėliau ansambliui vadovavo Lendrina Meškauskaitė, nesant vadovo, kolektyvą palaikė Regina Bugailiškienė, Virginija Padūmienė, vėliau vadove tapo Regina Budreikienė.

Nuo 2002 metų „Valaukiui“ vadovauja Regina Stumburienė. Kolektyvo branduolys išliko tas pats: Regina Bugailiškienė, Virginija Padūmienė,
Marytė Tamošiūnienė, Danutė Valevičienė, Marija Mikėnienė, Laimutė Kliucevičienė, Rasa Poškuvienė, Bronė Butkienė, Diana Bulkevičienė. Vėliau į „Valaukį“ įsijungė Anelė Mackonienė, Laima Pukenienė, Aldona Augulienė, Bronislava Kiaušienė.

Ansamblis „Valaukis“ yra visų Pasaulio lietuvių dainų švenčių ir rajoninių švenčių dalyvis, koncertuoja Lietuvos kultūros įstaigose ir kaimo bendruomenėse, veda edukacines programas, gieda A. Baranausko „Anykščių šilelį“. Tai vienintelis kolektyvas Lietuvoje, kuris gieda A.Baranausko pasaulietiškas giesmes, dažnai lankosi Seinuose (Lenkija), kur ir palaidotas vyskupas A. Baranauskas. Ansamblio repertuare – Aukštaitijos ir Anykščių krašto dainos, prieškario ir pokario romansai.
Žmogui 40 metų nėra daug, o kolektyvui – tai jau didelė kūrybinio darbo atkarpa.

Kolektyve, kaip ir šeimoje – būna visko. Kartu pragyvenus 40 metų kolektyvas tampa kaip šeima. Mano, kaip vadovės, tikslas – pirmiausia yra bendravimas. Norisi, kad moterys, atėjusios į ansamblį, pailsėtų nuo kasdieninių darbų rutinos dainuodamos, gražiai bendraudamos, besidalindamos savo kulinariniais, konditeriniais gebėjimais,
mezgimo raštais, gėlių auginimo paslaptimis ar sėklomis ir sodinukais ir kt., o taip pat išmoktų naujų dainų, dalyvautų išvykose bei koncertuose, susiorganizuotų išvažiuojamas repeticijas pas vieną ar kitą kolektyvo narę į sodybą ar namus.


Kolektyve, kuriame dabar dainuoja Virginija Padūmienė, Regina Bugailiškienė, Laimutė Kliucevičienė, Diana Bulkevičienė, Anelė Mackonienė, Danguolė Pajarskienė, Rasa Poškuvienė, Marija Mikėnienė, Dalia Češūnienė, Zita Blažienė, Rita Juozėnienė, Sigita Jurevičienė, Ilona Merkevičienė, Vilma Kazlovienė, Dalia Mateikienė, Dalia Raišelienė, Renata Tuskenytė, Diana Matulionienė, Živilė Žarskutė, svarbiausia – draugystė, šiluma, tuomet ir dainavimas teikia malonumą. Kai malonu
dainuoti pačiam – malonu bus klausytis ir žiūrovui! Dainuojam iš širdies!
Dėkoju visoms ansamblio moterims, kurios kartu su manimi keliauja liaudies dainų keliais ir takais.

Rugpjūčio 17 dieną minėsime Anykščių kultūros centro folkloro ansamblio
„Valaukis“ kūrybinės veiklos 40- mečio jubiliejų. Maloniai kviečiame buvusias vadoves, buvusius „Valaukio“ dainininkus ir dainininkes suplanuoti savo laiką taip, kad ta diena būtų skirta šiam paminėjimui, bendrystei ir skambiai dainai.


Su didžiule pagarba ir bičiuliškai
Folkloro ansamblio „Valaukis“ vadovė Regina Stumburienė

Vienas komentaras

  1. Sveikinu ir džiaugiuosi …! Ilgiausiu metu …💐 🌿

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.