Ketvirtas žygis dėl sergančių vaikų

Jau ketvirtus metus iš eilės vyksta tarptautinė socialinė akcija „Galiu daugiau nei tu manai“, kurios tikslas – šviesti visuomenę apie Dauno sindromą ir juos turinčius žmones, padėti sumažinti Dauno sindromą turinčių žmonių atskirtį Lietuvoje. Viena iš ryškiausių šios iniciatyvos figūrų – iš Anykščių kilęs Anglijoje gyvenantis Tautvydas Piragis.

Akcijos iniciatorius Tautvydas Piragis, pats su žmona auginantis dukrytę su Dauno sindromu, nepasiduoda pesimizmui dėl Covid-19 ribojimų ir žygį dviračiais organizuos birželį. Tautvydas – anykštėnas, gyvenantis Lutone, augindamas tokį ypatingą vaiką problematiką mato iš labai arti.

Su stereotipais ir pačiomis įvairiausiomis žmonių reakcijomis, pasak Tautvydo, jų šeima susidūrė jau gimdymo namuose. Kaip bebūtų skaudu pripažinti, Anglijoje tokiam vaikui gyventi daug lengviau, o Lietuvoje žmonės su Dauno sindromu vis dar lieka užribyje.

„Norisi, kad ir Lietuvoje Dauno sindromą turintys vaikai bei suaugusieji galėtų gyventi pilnavertį gyvenimą, užsiimti mėgstama veikla, dirbti, štai todėl prieš ketverius metus gimė akcijos „Galiu daugiau nei tu manai“ idėja“, – sako T. Piragis.

Simboliškai mindamas dviratį iš Anglijos į Lietuvą, apie šią akciją skleisdamas žinią, iš neabejingų žmonių Tautvydas renka aukas ir šiuos pinigus skiria šviečiamosioms programoms Lietuvoje, kad kuo didesnė visuomenės dalis sužinotų: žmonės su Dauno sindromu yra visiškai tokie patys, kaip ir mes – norintys gyventi, mylėti, dirbti, o svarbiausia – nebūti atskirtyje. Dėl šios iniciatyvos T. Piragis praėjusiais metais laimėjo ANGLIJA.today organizuotus JK lietuvių „Tyliojo herojaus“ rinkimus, kurie skirti paviešinti ir pagerbti gerus darbus neatlygintinai darančius žmones.

COVID-19 atribojo šalis vieną nuo kitos, kirsti sienas be saviizoliacijos tapo neįmanoma, tad ir akciją šiemet teko koreguoti. Dėl vis dar tebesitęsiančių ribojimų, susijusių su pandemija Tautvydo dviračių žygis šiemet vyks Jungtinės Karalystės ribose.

Tačiau Lietuvoje „Galiu daugiau nei tu manai“ žygio vėliava taip pat plazdės. Prie socialinės akcijos jungiasi irkluotojas, treneris, sporto stovyklų organizatorius, sveikos gyvensenos projektų įgyvendintojas, žmogus nevengiantis iššūkių ir išbandymų – Žilvinas Barakauskas. Ne vieną apdovanojimą tarptautinėse varžybose pelnęs, patyręs sportininkas per tris dienas irkluodamas, mindamas dviratį ir eidamas pėsčiomis žada įveikti beveik 500 km. Tokiu būdu prie akcijos prisijungęs Žilvinas sieks atkreipti lietuvių dėmesį į vis dar gyvus stereotipus. Birželio 11 d. 05 val. startavęs nuo Baltojo tilto Vilniuje Žilvinas irkluos iki Kauno, ten persės ant dviračio ir mins iki Klaipėdos, o žygį pabaigs 13 d. keliaudamas pėsčiomis nuo Smiltynės iki Nidos.

„Vaikai man reiškia daug. Dažnai neįvertiname daromos jiems įtakos ir nesuvokiame jų galimybių. Dirbdamas su jais galiu prisidėti prie jų ateities. Mokslai ir papildomi seminarai man parodė, kokią atskirtį išgyvena specialių poreikių turintis jaunimas ir jų šeimos. Įgyvendindamas šį žygį noriu atkreipti žmonių dėmesį į tuos, kurie kiekvieną dieną stengiasi dėl savo artimųjų šviesesnio rytojaus, atiduoda visą save ir dažnai dėl to tampa dar labiau pažeidžiami. Sporte išmokau, kad kovoti už save turi kiekvieną dieną, bet kai esi ne vienas, ta kova ir kelias yra gerokai lengvesni“, – sako Žilvinas.

Žilvinas kviečia visus norinčiuosius prisijungti prie jo birželio 13 d. Smiltynėje ir kartu pėsčiomis įveikti paskutinę atkarpą iki finišo linijos Nidoje.

Per trejus praėjusius metus „Galiu daugiau nei tu manai“ žygių metu neabejingų žmonių paaukotos lėšos buvo skirtos įvairioms edukacinėms programoms, vaikučių su Dauno sindromu sveikatinimui. Žygio dalyvių surinktomis lėšomis finansuotas socialinis filmas moksleiviams „Ne nurašyk, o palaikyk“, apie jų bendraamžius turinčius šį sindromą. Lietuvos Respublikos Seime surengta konferencija „Specialių poreikių (negalią) turinčių vaikų ugdymo problemos ir perspektyvos“.

Šiais metais paaukoti pinigai bus skirti vaikų su Dauno sindromu, gyvenančių Lietuvos vaikų globos namuose terapijai su žirgais. O taip pat, šeimų, kuriose auga tokie vaikučiai, specializuotoms vasaros stovykloms.

Linas BITVINSKAS

Vienas komentaras

  1. Puiku. Manau prisidės daug šeimų. Palaikymo reikia ir komentaruose. 8

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.