Anykščiai surengė įspūdingą kalėdinio laikotarpio pradžią (foto, video)

Gruodžio 4-osios vakarą A. Baranausko aikštėje nušvito centrinė miesto eglė ir  septynių eglių kompozicija ant Šventosios upės kranto Tilto gatvės komplekse.

Po ilgokos pertraukos kalėdinių švenčių pradžia tikrai žiemiška. Lengvai snyguriavo, kai Anykščiaišventiškai įžiebė eglutę, o miestą apgaubė šviečiantys angelai, kurie yra šių metų simbolis. Susirinkę anykštėnai galėjo stebėti dviejų grupių pasirodymus.  Prie kultūros centro pastatytose dvejose scenose koncertavo jaunimo muzikos grupė „Marabu band“ ir Kauno valstybinio lėlių teatro aktoriai, kurie rodė spektakliuką. Ilgų kalbų nebuvo. Meras Sigutis Obelevičius pasveikino susirinkusius ir pasidžiaugė, kad Kalėdų senelis, kuris įsikurs Kalėdų rezidencijoje, neišvažiuos iš Anykščių visą mėnesį.

Kalėdų senelis įžiebė miesto eglutę ir pakvietė susitikti trečius metus veiksiančioje Kalėdų rezidencijoje. Jis pakvietė anykštėnus ir į dar vieną renginį Jono ir Onos Karvelių istoriniuose namuose. Tilto gatvės pradžioje prie Karvelių šeimos namų įrengtame kiemelyje buvo  vaidinamas spektaklis „Onulės ir Jonulio sakmė“. Apie Karvelių šeimos gyvenimą šiame spektaklyje pasakojo rašytojas Rimantas Vanagas, solistė Rita Preikšaitė ir pianistė Rūta Blaškytė.

Neliko pamiršti ir klasikos gerbėjai – Kultūros centre po eglutės įžiebimo koncertavo Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras su dirigentu Gintaru Rinkevičiumi ir atlikėja Kamile Bontė. Koncertą organizavo Rokiškio verslo ir Anykščių vadovų klubai. (nuotraukos ir video – Mykolas Bitvinskas

Linas Bitvinskas

10 komentarų

 1. tokios minios, laukim susirgimu ir kokia cia ekstremali situacija, jei leidžia susigrūsti vienam prie kito?

 2. Kalėdos yra, kalėdos. Bet kas bus po jų. Abduję žmonės. Aišku vieniem yra darbas, kur jie dings. Bet juk corona siaučia. Pagailekite savęs ir kitų.

 3. Žmonės pametė sveika prota

 4. Jus patys pametė

 5. Jum viskas blogai ir blogai,kas per zmones esat,visai nuzmogejot,svente cia vyksta o jus burbate su kreivom xarem,zmones atejo pasidziaugti ir jiem p…..x….. jusu supuvusios nuomones,jie pasiskiepijo ir nebijo,ir nepasiskiepija nebijo nieko.ju paciu reikalas sirgti,uzsikresti,ar svesti dalbos jus….
  Nebekiskit savo purvinu minciu,svenciu metas sveskime ir dziaukimes kol isvis galime.

 6. Gal ir nesvarbi mano nuomonė,bet… tokios beskonybės puošiant miestą nėra buvę,kam reikėjo apibintuoti tas eglutes,kurios ir taip gražios, o tie balandžiai prikabinėti visur ,visai ne į temą, o nukarusios girliandos kaip prie bobutės pirties,visai suprastina visus gražiausius vaizdus,nu ką aš žinau, gal čia toks kaimo modernas.pernai miestas buvo nuostabus,kartu ir kuklus ir prabangus, girdisi ,kad savivaldybėj nebėra kam dirbti, taip ir matyt, kad be suopračio visko ir daug pritaškyta,ogal paprasčiausiaip rotingieji išsisėmė.

 7. Tam 123.nesvarbi tavo nuomonė.Miestas puošėsi o prikaišai čia kaimo modernas.vieni išsisėmė,patį užpylė.

 8. 123 klausyk komentaras geras bet jis visai ne i tema.nes….
  Kiekvienas turim savo skoni,tad kaip papuostas miestas yra kiekvieno asmeninis reikalas,miestas arba GRAZUS arba NEGRAZUS,o detales pasilikit sau.
  Dziaugtis reikia kad isvis papuostas miestas….

 9. Kur jus egle matot? Metalo gabalai apkarstytos šakomis… Kur dingo gyvos eglės… Beto ta pati, kaip ir praeitais metais… Kitų miestų daug gražesnės…

  • Anykštėnas

   už tai keturi karaliai ateis į Anykščius šitos eglės ir jos sargo iš Istorijų dvarelio išsivesti. Ne taip kaip visur tik trys karaliai ateina. Mūsų kultūros strateguotojos ir patarėjos jau taip prigalvojo, kad merui visai galva ir kalba susipynė 🙂
   Reikia kaip bibliotekos direktoriui tokios pareigybės etatot savivaldybėje ir merui, kuri garsiai primintų ką par šventes sakyti 🙂

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.