Auksarankes anykštėnes būrin sukvietė projektas „Pagaminta Anykščiuose“

Penktadienį, lapkričio 26-osos vakarą, anykštėnai buvo kviečiami apsilankyti Kultūros centre,  kur vyko bendruomenės   „Pagaminta Anykščiuose“ pristatomasis renginys.

 Renginio metu anykštėnai turėjo unikalią galimybę dalyvauti  skirtingose edukacinėse programose.  „Pagaminta Anykščiuose“ bendruomenės nariai pristatė savo veiklas ir kūrybą. Buvo unikali progą ne tik gyvai pabendrauti su vietiniais gamintojais, bet ir iš arti stebėti kaip kuriami odos, keramikos, natūralaus bičių vaško gaminiai, kaip veriami įvairiausi papuošalai, gaminamos dekoracijos, pakuojami šventiniai rinkiniai, mezgami šalikai ir neriami neįtikėtino meilumo žaislai. Daugelis apsilankiusių renginyje įsigijo dovanų Kalėdoms.

Nuostabaus grožio ir įvairiausių spalvų nertus žaisliukus, nuo kurių ilgai neįmanoma atitraukti žvilgsnio,  demonstravo Jolita Matulienė iš Levaniškių kaimo.  

Profesionali keramikė iš Vilniaus Ramunė Pranckevičiūtė, jau penktus metus gyvenanti Anykščiuose, pasakojo, kaip gamina porcelianinius puodelius ir kitus įvairius keramikos gaminius.

Malonų vaško ir medaus kvapą skleidė anykštėnės Daivos Juodgalvienės įvairių formų žvakės.

Dvi linksmos „Bitelės ūkio“ moteriškės Indrė Tukačiauskienė ir Ugnė Morkūnienė, neužmiršdamos pridurti, kad yra ir trečioji jų kompanijos draugė Dovilė Pravilionienė, į renginį atėjusiems siūlė įsigyti kalėdinių dovanų, tikindamos, kad visos praktiškos ir naudojamos buityje.

Šalia Jurgos Žemaitienės staliuko būriavosi moteriškės ir mokėsi, kaip pagaminti raktų pakabuką iš natūralios odos, nes Jurga gamina iš odos rankines ir įvairius suvenyrus.

Ant Gretos Radzevičienės stalo puikavosi spalvingi bižuterijos gaminai, papuošalai ir suvenyrai.

MB „Siuvinėjimo upė“  direktorė, prieš penkerius metus į Legų kaimą su šeima iš Vilniaus atvykusi Jelena Vaišvilė, rodydama siuvinėtus rankšluosčius aiškino, kad tokiu darbu ji užsiima neseniai, tik kokius pusantrų metų, tačiau jai patinka siuvinėti mašina, patinka ruošti siuvinėjimo failus.

Dalina RUPINSKIENĖ

5 komentarai

  1. nusipirkau meskiuka , dabar guliu su juo , toks mielas ,tai vyras dabar labai pyksta , atseit suvaikejau .

  2. Šaunuolė Jolita labai grąžūs tavo mezginukai

  3. Mano drauge labai graźų padovanojo .

  4. kaip susisiekti su keramike R. Pranskevičiūte. Ačiū.

  5. kaip galima norėti pirkti užsienietišką daiktą, kai mūsų tautiečiai gamina tobulos kokybės produkciją..? kalbu ne tik apie maistą, bet ir apie suvenyrus, drabužius.. https://www.madebylithuanians.com/drabuziai-ir-audiniai

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.