Arbata su Kristina. Kam kanda, o ką gydo

Netikėtas balandžio sniegas tikrai nustebino, bet jis tuoj nutirps. O dauguma pavasarinių augaliukų yra stiprūs, gyvybingi ir pakantūs šalčiui. Dilgėlės jau auga, nepatingėkite jų pasirinkti, naudokite šviežias bei džiovintas.

Didžioji dilgėlė– viena svarbiausių ir naudingiausių vaistažolių Lietuvoje. Šis augalas naudojamas ne tik kaip vaistažolė, bet kaip ir maistažolė – sriuboms, troškiniams, omletams, salotoms, sultims, žaliesiems kokteiliams.

Ką tik surinktų dilgėlių lapuose gausu vitaminų (pvz., C, B grupės) ir mineralų (magnio, kalio, geležies), įvairių naudingų organinių junginių (organinių rūgščių). Subrendusiose sėklose gausų naudingųjų riebalų.

Dilgėlė– bendrą organizmo būklę gerinantis augalas – jos arbatos, užpilai, ekstraktai ar sultys žymiai pagerina bendrąją savijautą, padeda organizmui greičiau atsigauti po ilgos žiemos, po sunkios ligos, gali padėti stiprinti kraują, plaukus, gerinti odos būklę, tinka sunkiai sergantiems.

Didžioji dilgėlė ko gero vienintelis augalas Lietuvoje, kuriame dera tobulas geležies bei vitamino C santykis. Nes geležis geriausiai pasisavinama kartu su vitaminu C.

ARBATOS MAGIJA dilgėlę mala milteliais ir maišo su garšvų ir kiaulpienių lapeliais (lapeliai pavasarinio rinkimo). Miksas vadinasi– „ŽALIOJI ENERGIJA“.

Miltelių nereikia plikyti karštu vandeniu, patogu naudoti su maistu, dėti į žaliuosius kokteilius. Mišinys stiprina imunitetą, gerina kraujo sudėtį, netirština jo.

Žolelių mišinys „SU DILGĖLE“ skirtas gerti kaip arbatą, valo kraujagysles, gerina kraujo sudėtį, tinka pagerti ilgesnį laiką bendram organizmo pastiprinimui.

Arbatų rasite krautuvėlėje Anykščiuose Tilto g. 3b II- VI 10.00- 18.00.

Būkite sveiki ir stiprūs!

Kristina Giedrė

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.