A. Baranausko premija – aukštaitiškai rašančiai autorei

Anykščių rajono savivaldybės Antano Baranausko  literatūrinės premijos skyrimo komisijos siūlymui 2021 metų Anykščių rajono savivaldybės Antano Baranausko  literatūrinę premiją skirti Reginai Katinaitei-Lumpickienei už knygas „Tapuolia pūkas aky“ ir „Varna su baltu plunksnu“.

 2021 m. spalio 28 d. Anykščių rajono savivaldybės Antano Baranausko  literatūrinės premijos skyrimo komisija (toliau – Komisija) balsų dauguma nutarė 2021 metų Anykščių rajono savivaldybės Antano Baranausko  literatūrinę premiją siūlyti skirti rašytojai Reginai Katinaitei-Lumpickienei už knygas „Tapuolia pūkas aky“ ir „Varna su baltu plunksnu“.

  VšĮ „Kauko laiptai“ teikime Regina Katinaitė-Lumpickienė pristatoma: „Regina Katinaitė-Lumpickienė yra viena iš tų poečių, kurios susikūrė savo nišą Lietuvos literatūrinėje erdvėje. Jos kūryba skaitytojų  mėgiama.  Galbūt juos masina  savitos autorės, poetinės intonacijos – neretai lakoniškos, bet anaiptol ne paviršutiniškos ištaros.

Būtina pažymėti, kad poetė kuria ne tik bendrine kalba, bet ir aukštaič ių uteniškių tarme. Naujausi eilėraščių rinkiniai – 2018-aisiais skaitytojus pasiekęs „Tapuolia pūkas aky“ ir šiais metais pasirodęs „Varna su baltu plunksnu“ (abi knygas išleido leidykla „Kauko laiptai“) prabyla jos gimtąja tarme. Pastaroji R. Katinaitės-Lumpickienės kūryboje nėra tuščia užgaida, ji liudija kur kas gilesnį matmenį: per tarmę atsiskleidžia žmogaus patiriama tikrovė. Šį teiginį ryškiai iliustruoja grakštūs gamtos motyvai, meilė namams, tėviškei, o visa tai apibendrinama iki Aukštaitijos“.                       

A.Baranausko premija skiriama Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu po to, kai Antano Baranausko  literatūrinės premijos skyrimo komisijos siūlymui pritaria Anykščių rajono savivaldybės taryba. (Nuotraukos iš asmeninio albumo)

Linas BITVINSKAS

19 komentarų

 1. Iš karto krašto. Dsug kas nesupranta. Nes pirmą kartą girdi ir mato.

  • nereikia kaip vištoms galvas nuleidus žiūrėti tik ten kur koks trupinys nuo stalo nukrito, reikia daugiau šviestis ir plėsti akiratį. Ateikite į biblioteką ir imkite skaitymui knygas, o ne prie interneto tupėkite.

   • Ne visos vištos gali nueiti. Jūs galbūt stipri višta ar gaidelis…

    • kas ten jojo? Kas negali nueiti tam yra telefonas ar kita ryšio priemonė susisiekti su biblioteka ir užsisakyti paslaugą su pristatymu. Ko čia kudakuojate savo vištydės narvelyje?

 2. Tikrai įdomu iš kokio krašto. Smagu gaut premiją.

 3. Šilčiausi sveikinimai mielai Reginai…

 4. O tai nėra Anykščių krašto rašytojo ,kad premija skirema Uteniškei,ar būtinai reikėjo taškiti pinigus,nėra atsakomybės Anykščių administracijoje.

  • Infoanyksciai

   Matai kaip išėjo, savivaldybės specelistai ir meras neatsikalusė kaip prėmijos skyrimo nuostatus pakeisti, o paskui juos patvirtinti viso rajono ulbančiųjų referendumu, kuris būtų aukščiau už ekspertų komisijos vertinimus.

 5. Puiku. Malonu skaityti tarmiškai. Man gražiausia ,, Paraič nama“

 6. Labai miela skaityt. O tarmės gražumas! Anykštėnai tikrai negali nesuprast. O premiją gali gauti ir yra gavę ne tik anykštėnai, pasidomėkite prieš burblendami.

  • Premijoms pinigus kas uždirba. Tai ne anykštėnai nevartokite negražių žodžių.O premijų skirimo ir laiko tvarka turi būti keičiama.Juk su žiburiu reik ieskot tikrai vertų.Yra nemažai žmonių dirbusių kultūros, švietimo srityse, kurie verti premijų, nebūtinai rašymo srityje.

   • yra dirbusiu ir apdovanotų bolševikų vado vardo ordinu, tai ką? Ar dabar gal dar sienų rėžimą rajonas turi pasisklebt dėl bambeklių savos bambos pūtimo ir nagų į neuždirbtus pinigus rietimo?

 7. Pinigai uždirbti manau paprastų žmonių. Ir manom nelengvai. Tai ir apdovanojimai turi būti verti. Niekas iš laureatų tikrai pinigų neatims. Graži ta uteniske tarmė. Labai graži.

  • o kas yra nepaprastas žmogus jūsų nuomone? Gal tas kuris sumoka mokesčius dešimtimis tūkstančių? Ar tas kuris savo gebėjimais ir įgyto išsilavinimo žiniomis rūpinas tais tamsuoliais pavyduoliais?

   • Anykštėnas.

    Kas čia, taip rūpinasi tamsuoliais pavyduoliais Tamsuma komentatoriau. Aišku, ginate laureatę. Logiška. Bet elgiatės nekorektiškai.

    • tai kas gi pagl tamstą korektiškas, bet nepaprastas žmogus, kuris gali būti iškeliamas aukšiau kitų tik dėl to, kad pasivadino seve “anykštėnu.“ ar dėl to, kad ką nors kaip vištidėje iš viršau tupėdamas apdergė laipteliu žemiau esantį?

 8. Antanas Baranauskas nebuvo tik Anykščių žmogus. Visos Lietuvos. Tai ir jo vardo literatūrinė premija – visos Lietuvos poetam ir poetėm. Viskas gerai. Svarbu, kad laureato kūryba būtų to verta. Aš nesu aukštaitis. Aš esu Lietuvos skaitytojas. Esu skaitęs abi šias knygas. Į namus atvežė, kai užsisakiau patogupirkti.lt
  Nereikia pavydėti. Pavydas – blogas patarėjas. Sveikinu autorę ir Savivaldybės poziciją neuždaryti A. Baranausko klėtelėje, kad ir kokia ji miela 🙂

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.