ATNAUJINTA: Šventojoje – ekstremali situacija

Vandens lygis per valanda ties Anykščių mieto užtvanka pakilo pusantro metro ir vis dar kyla. Dalis medinio pėsčiųjų tilto jau apsemta. Ledinis vanduo kėsinasi į mažosios architektūros objektus ties kempingu „Po žvaigždėm“.
Valanda, kita ir turėsime tą pačią situaciją kaip prieš trejus metus. Dar lapkričio pirmoje pusėje Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Anykščių posto stebėtojas Petras Buterlevičius įspėjo, jog šiais metais Šventoji gana anksti pasiuntė signalą, kad gali kilti didžiulis potvynis.
Panašu, jog gamta privers baigti politines rietenas ir rajono vadovų pagrindiniu galvos skausmu taps materialinių vertybių išsaugojimas krantinėse. Ledai jau susigrūdo ir vandens kilimas – neišvengiamas.
Šią minutę pėsčiųjų takas tarp klebonijos ir K. Būgos gatvės vietomis apsemtas iki pusmetrio. Nuo tilto iki užtvankos taip pat – neperbrendamas.
22:00 vandens kilimo lygis stabilizavosi, tačiau pasiekė kairiojo tako stiklines konstrukcijas, kurioms yra didelė grėsmė suskilti. Prieš trejus metus komunalinio ūkio darbuotojai šias stiklines konstrukcijas bandė nuimti, tačiau nelabai sėkmingai. Vandens lygio skirtumas upėje prieš užtvanką ir už jos tėra apie pusmetrį.
Rytoj anykštėnai jau gali eiti maitinti upės paukščių, nes Šventojoje beveik nebelieka atvirų vandens vietų.
{gallery}galerijos/potvynis_2017_01{/gallery}
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.