Naujas „Šilelio“ numeris jau prekyboje

Šiame numeryje skaitykite apie mieste pastatytų naujų suolų ir šiukšliadėžių kainas, apie ginčius dėl namuko ant Kalitos kalno ir apie tai, ką kultūros ministras Simonas Kairys kalba apie kultūrą pandemijos laikotarpiu.

Pavartę laikraščio puslapus sužinosite, kad Anykščių miesto centre gimė freska, kad bažnyčios šventoriuje pastatytas paminklas partizanėms ryšininkėms ir kad pirmosios lietuviškos kulinarijos knygos autorei – 165-eri.

13 komentarų

 1. Taip ir lieka neaišku ar pagal savivaldybės sudarytą pirkimo-pardavimo sutartį tie suoliukai ir šiukšledėžės kabės ore, ar pardavėjas ar kitas koks tai rangovas suoliukus stato miesto viešose vietose. Pagal STR-ą tokiems statiniams privalomas ir projektas ir staybos leidimas. Savivaldybės skelbiamų staybos projektų pristaomų visuomenei sąraše tokių objektų nėra. Gal tai nelegali statyba, kaip jau tampa įprasta su savivaldybės administracijos ir jos pavaldžių įstaigų projektais?

  • Vakar buvo saulės užtemimas

   Dar tokio anekdoto neteko girdėti, kad suoliukui pastatyti reikia statybos leidimo. Gal dar reikia kultūros paveldo atestaciją turinčio techninio prižiūrėtojo? Būtų geriausiai, kad suoliukų ir kaimyno tvoros klausimus spręstų vyriausybė ir Europos parlamentas.

   • matomai visiškas užtemimas Tamstos galvoje. Gal esate biurokratų atstovas, biudžetinis veltėdis, nenorintis atlikti priskirtų pagal funkcijas pareigų? Jeigu net reklamos stendui įrengti reikalingas projektas, suderintas su savivaldybės urbanistikos architektūros skyriumi, tai ir stacionarių suoliukų viešoje vietoje įrengimui taip pat yra privalomas statybos leidimas ir tai yra apibržta STRe.
    Jei tamsta tai neigiate, pateikite nuorodą į patvirtintą dokumentą, kuris pateisintų Tamstos svaigimą dėl projekto nereikalingumo.
    beje, gal tamsta gretinate savo daržo valdas su miesto urbanizuotos teritorijos valdomis?

    • Prašome nagrinėti oficialią informaciją

     Statybos techninio reglamento STR 1.01.07:2010 „Nesudėtingi statiniai“, patvirtinto Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2010 m. rugsėjo 27 d. įsakymu Nr. D1-812, (toliau – Reglamentas) 9 punkte pažymėta, kad objektai, kurių statinio matmenų įvertinimo koeficientas K < 10, nelaikomi nesudėtingais statiniais ir jiems netaikomi Statybos įstatymo reikalavimai. Statinio matmenų įvertinimo koeficientas K apskaičiuojamas pagal priede pateiktą formulę.

     Reglamento priedo 2 lentelės 17.2 punkte nurodyta, kad:

     Eil. Nr.

     Inžineriniai statiniai

     I grupė

     II grupė

     17.2.

     Kiti inžineriniai statiniai, ne aukštesni kaip 15 m

     17.2.1.

     10 ≤ K ≤ 10000

     +

     17.2.2.

     10000 10, tai šie objektai būtų priskirtini statiniams, kuriems galioja pirmiau pateiktos nuostatos.

 2. Rašykit drasiau, jus vieninteliai nenupirkti klano likote ir užsakymų nevykdote.

 3. Štai ir paaiškėjo, ką asmeniškai Linas palaiko, o ką peikia. Negražu, oi negražu save vadinančiam žurnalistui būti neobjektyviam. Žmogus gali išvykti iš kaimo, bet kaimas iš žmogaus ne.

 4. Savivivaldybės, kurios teritorijoje dirbančiųjų žinimis dažnai remiasi ir anykštėnų valdininkai, informacija:

  „Pritarimas mažosios architektūros ir miesto puošybos objektų įrengimo projektams
  Paslaugos aprašymas
  Paslauga teikiama fiziniams ir juridiniams asmenims, norintiems Vilniaus mieste įrengti mažosios architektūros ir miesto puošybos objektą, pagal konstrukcijų požymius ir techninius parametrus nepriskiriamą nesudėtingiems statiniams (toliau – objektas).

  Prašymas ir objekto įrengimo projekto du egzemplioriai pateikiami Klientų aptarnavimo skyriui.
  Dokumentus pagal kompetenciją tikrina ir projektui raštiškai pritaria Vyriausiojo miesto architekto skyriaus Miestovaizdžio poskyrio, Detaliojo planavimo ir architektūros poskyrio ir Projektų patikrinimo poskyrio specialistai, ir, jei objektas projektuojamas kultūros paveldo objekto teritorijoje, vietovėje ar jos apsaugos zonoje – Kultūros paveldo apsaugos poskyrio specialistas, taip pat Infrastruktūros skyriaus specialistas – jei projektuojamas objektas patenka į gatvės raudonųjų linijų zoną, ir Eismo organizavimo skyriaus specialistas – jei projektuojamas objektas gali įtakoti eismo saugumą.
  Projektas registruojamas Savivaldybės kompiuterinėje informacinėje dokumentų valdymo sistemoje „@vilys“ ir perduodamas (vienas egzempliorius) į Klientų aptarnavimo skyrių, kurio specialistas jį išduoda prašymą pateikusiam asmeniui. Atsiimdamas projektą, asmuo pasirašo Savivaldybės klientams išduodamų dokumentų apskaitos žurnale.“

 5. O siaube, kokie visi protingi, bet nuo komentarų nei vienas suoliukas ar šiukšliadėžė neatpigo…

  • Mano nuomone aktyvių anykštėnų bendruomenė turėtų nebūti abejingi ir pasyvūs dėl vykdomų valdžios sprendimų, nederinamų su anykštėnų bendruomenių nariais. Tokie paslapčia susitarti projektai, apmokami iš mokesčių mokėtojų sąskaitos neturėtų tapti valdžios svivalės norma. Bendruomenės ir jų narai, nepriklausančios „savų“ sistemai galėtų pakovoti už savo miesto reikalus ir tam naudojamų lėšų skaidrumą . Atskirais komentarais tikrai jokio poveikio valdžios atžvilgiu nepasieksime.

   • Aktyvūs anykštėnai reikalavo kokybiškų ir gražių suoliukų. Aš buvau, tarp jų. Aš nepriklausiau jokiam ratui ir jokiai partijai. Kadangi įsirengdama savo sklypą žinau kas yra kokybės ir kainos santykis, tai kaina yra labai normali. Negalima mieste statyti baldų iš Jysko ar kiniečių prekybos platformų.

    • kietai sugalvota- už prabangą mieste bei asmeninio nekilnojamojo turto vertės didinimą pagal atnaujintą miesto infrastruktūrą, sumoka ne miestelėnai , o viso rajono gyventojai. Taip dar labaiu didinama atskirtis tarp rajono centre gyvenančių ir rajono miesteliuose ir kamuose, kurių gyvenvietėms neskiriama nei apšvietimui nei šaligatviams sutvarkyti lėšų iš biudžeto.
     O, ar šis pasirinktas savivaldybės architektės sprendimas yra pats ekonomiškiausias tai dar nėra įvertinta iš nepriklausomų auditorių … 🙂

 6. Silpna savivaldybės vadovybė. Nei pridėsi, nei atimsi

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.