Masiniam miškasodžiui pažėrė kritikos

Šeštadienį praūžė miškasodis, kurio tikslas buvo pasodinti 100 girių. Tiesa, ne visi vienodai jį vertina. Štai Šimonių girios bendruomenė turi kitą nuomonę. Mano, kad žmonės buvo gerokai suklaidinti.

„Teisybės dėlei reiktų vis dėlto paminėti, kad talkoje dalyvavę žmonės buvo gerokai suklaidinti, jei tikėjo, kad sodino girias. Juk miškasodyje buvo sodinami medžiai, kurių paskirtis būti nukirstiems po keliasdešimt metų. Dar liūdniau yra tai, kad jie buvo sodinami ten, kur ta pati Valstybinių miškų urėdija iškirto tikras potencialias girių užuomazgas – brandžius miškus, kurie dar galėjo gyvuoti šimtmečius.

Šis medelių sodinimas eilėmis suartoje dirvoje buvo tiesiog talka urėdijai, atsodinant iškirstus miškus, kuriuos ji privalo atkurti pagal įstatymus, su savanorių pagalba ar be jos. Daugumoje šių vietų miškas sėkmingai atsikurtų ir savaime ir saugomoje teritorijoje, kur jūs sodinote, gamtininkai rekomenduoja būtent leisti miškams atsikurti natūraliai, be mūsų įsikišimo.

Šiuo atveju buvo ne visai gražiai pasinaudota žmonių meile gamtai sukuriant iliuziją, kad dainų šventės jubiliejui jie sodina girias, kai išties per miškasodį buvo sodinami medžiai skirti lentoms. Juk tiems miškams nebuvo suteiktas joks ypatingas statusas. Gerai apie tai pasakė Sengirė / The Ancient Woods fondo atstovas Mindaugas. Lapelė: „Kaip būtų buvę gražu, jei <… >būtų buvę paskelbta, kad jubiliejaus proga 100 ar 1000 ha (apvalios šventės mėgsta apvalius skaičius) senųjų brandžių miškų bus išsaugomi amžiams ir tikrai turės galimybę tapti sengirėmis – kaip paminklą Dainų šventės 100-mečiui, galėjusį sulaukti ir kito šimtmečio.

„Iki Dainų šventės dar yra šiek tiek laiko, gal dar Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija gali šia proga rasti išteklių prasmingesnei akcijai – dainų šventės jubiliejaus proga padovanoti Lietuvai – 1000ha išsaugotų brandžių miškų?“, – grupėje „Mūsų Anykščiai“ komentuoja Šimonių girios bendruomenė.

4 komentarai

  1. iškirto ir pardavė, o jūs durneliai – atsodinkit

  2. Šimonių „veikėjai“ ( iš tikro atėjūnai nuo asfalto) putas leidžia.Už tokį visuomenės supriešinimą ir klaidinimą atsakysite teisme.

  3. Buvo smagu ir prasminga sodinti. Gal pavydas bambą griaużia, kad kažkas turi kitokią nuomonę. Medžiai tam ir auga, kad pačiame jo brandume nukirstumei ir namą pastatytumei, kad tą namą sildytumei. Galiausiai, kad pinigus uzdirbtumei, bet ne be tikslo medis sutrunetu, suputu ir nauda tik kirminiukui ar paukstukui būtų. Naudos ir žmogui reikia.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.