Karantinas – galimybė pagalvoti apie artimųjų, giminių, draugų ir kaimynų saugumą!

Šalyje paskelbtos karantino sąlygos apsaugo nuo viruso, bet, deja, tampa palankia terpe smurtui pasireikšti. Apriboti socialiniai kontaktai, darbas iš namų arba jo netekimas, buities rūpesčiai tampa tikru išbandymu santykiams. 19 % Lietuvos gyventojų ir net 25 % moterų patiria smurtą artimoje aplinkoje. Tačiau didžioji jų dalis (60 %) nesikreipia pagalbos.

Smurtas artimoje aplinkoje yra žmogaus teisių ir laisvių pažeidimas. Priimdama Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą valstybė įsipareigojo suteikti apsaugą ir pagalbą asmenims, nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje. Įstatymas įpareigoja policiją perduoti smurtą artimoje aplinkoje patyrusio žmogaus kontaktus Specializuotos kompleksinės pagalbos centrui, kurio specialistai susisiekia su nukentėjusiu asmeniu ir pasiūlo jam specializuotą kompleksinę (konsultanto, teisininko, psichologo ir kt.) pagalbą. Kiekvienas smurtą artimoje aplinkoje patiriantis asmuo gali kreiptis į Specializuotos kompleksinės pagalbos centrą ir asmeniškai. Pagalba yra nemokama ir konfidenciali.
Šiandien absoliuti dauguma aukų – tos, kurios dėl smurto kreipėsi į policiją. O tai dažniausiai reiškia fizinį smurtą ir grėsmę gyvybei.  Ir kiekvienas toks atvejis – ilgesnio ar trumpesnio smurtinių santykių kelio riba, kartais, deja, net tragiška pabaiga aukai.  Dar neišmokome suprasti, kad psichologinis, seksualinis, ekonominis smurtas lygiai taip pat žalojantis ir dažnai – dar ir fizinio smurto preliudija.
Per pirmus tris šių metų mėnesius SKPC  specialistai padėjo 3272 smurto artimoje aplinkoje aukoms. Joms buvo suteiktos
14 665 informavimo/konsultavimo, psichologinės, teisinės ir kitos pagalbos.
Moterys sudarė  – 81 proc.  visų nukentėjusių.
Beveik 89 proc. smurtautojų  – vyrai.
95,4 proc. nukentėjusių moterų nukentėjo nuo vyrų.
59,3 proc. nukentėjusių vyrų nukentėjo nuo vyrų.

Specializuotos kompleksinės pagalbos centrų specialistai karantino metu dirba įprastu režimu ir toliau teikia pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nuketėjusiems asmenims visoje Lietuvoje.

Smurtas yra nusikaltimas ir negali būti toleruojamas. Padėkime smurtą patyrusiems gauti pagalbą.

2020 metais specializuotą kompleksinę pagalbą teikiančių organizacijų sąrašas Utenos apskrityje
Eil. Nr. Savivaldybė Organizacijos pavadinimas Tel. Nr. El. pašto adresas Apskritis
 

3.

Anykščių r. Molėtų r. Utenos r. Anykščių moterų užimtumo ir

informacijos centras

 

8 615 45464

 

anyksciumoterys@gmail.com

 

Utenos

 

7.

Visagino m. Ignalinos r. Zarasų r. Visagino šeimos krizių centras  

8 699 20069

 

viltisvskc@gmail.com

 

Utenos

Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija vienija 16 visose Lietuvos savivaldybėse veikiančius Specializuotos kompleksinės pagalbos centrus.

Daugiau informacijos: www.specializuotospagalboscentras.lt

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.