Anykščius kitoms savivaldybėms rodo kaip pavyzdį

Gegužės 9 dieną Kultūros centro mažojoje salėje vyko diskusija dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo, kuris leistų išsaugoti pilietybę tiems, kurie gavo kitos šalies pilietybę. Diskusiją vargu ar būtų galima vadinti tikrai sėkminga, nes į ją be savivaldybės darbuotojų ir politikų atėjo tik vienas anykštėnas.

Gegužės 12-ąją kartu su prezidento rinkimais vyks referendumas dėl pilietybės išsaugojimo Anykščiuose diskutuoti šia tema pakvietė savivaldybė, o dalyvavo  Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) pirmininkė Dalia Henke ir Užsienio reikalų ministerijos Grįžimo į Lietuvą skyriaus vedėjas Tadas Kubilius.

Svečiai kalbėjo, jog apsistojo Anykščiuose ir iš čia vyko į panašias diskusijas aplinkiniuose rajonuose. PLB pirmininkė Dalia Henke pasidalino savo asmenine istorija. Moteris teigė, kad jau 30 metų gyvena Vokietijoje, priimti šios šalies pilietybę privertė gyvenimo aplinkybės. „Aš nieko neatsisakiau, tiesiog gavus Vokietijos pilietybę iš manęs Lietuvos pilietybė buvo atimta“, – sakė D.Henke. Tik vėliau jai specialiu dekretu pilietybė buvo grąžinta. Pasak jos, su panašiomis problemomis susiduria daugybė emigrantų. Dalia Henke vardino mitus ir klišes, kurios gajos kalbant apie pilietybės išsaugojimą. „Mes nieko nereikalaujame, tiesiog norime, kad pilietybė, kuri gauta gimus, nebūtų atimama, jei žmogui tenka tapti kitos šalies piliečiu“, – sakė D.Henke. Ji kalbėjo, kad beveik trečdalis lietuvių gyvena užsienyje, tai labai svarbu, kad jie neprarastų ryšio su Lietuvą ir neįsiskaudintų. Kalbėdama apie Vokietijos požiūrį į pilietybę ji sakė, kad vokiečiai susigaudė, kad svarbu neprarasti piliečių, taip pat galvoja ir lenkai.

Užsienio reikalų ministerijos Grįžimo į Lietuvą skyriaus vedėjas Tadas Kubilius patvirtino, kad pats dirbdamas diplomatu, matė tuos piktus veidus, kurie atneša atiduoti pasą. “Nuotaika kaip laidotuvėse, žmonės įsiskaudina, stengdavausi kiek galima išaiškinti, jog tokie įstatymai, kad išsiskyrimas būtų draugiškas“, – sakė T. Kubilius. Jis pasidžiaugė, kad pastaruoju metu vis dėlto yra daugiau grįžtančių negu išvykstančių iš šalies.

Abu svečiai kalbėjo, jog būtina keisti įstatymus, nes šis klausimas svarbus ne tik emigrantams, kalba eina apie tautos išlikimą ir pasikeitusias geopolitines aplinkybes, tiesa, apgailestavo, kad referendumas buvo per mažai viešinamas, nepakako komunikacijos.

Beje, tiek T. Kubilius, tiek D.Henke (pagrindinėje nuotraukoje – iš kairės) gyrė anykštėnus ir teigė, kad ir kitoms savivaldybėms rodo pavyzdžiu, o kai kurios jau kopijuoja „Pasaulio anykštėnų bendrijos“ veiklą, burdamos savo rajonų kraštiečius.

Nors auditorija ir nebuvo gausi, bet diskusija buvo įdomi ir baigėsi viltingu pastebėjimu, kad Lietuva gražėja, o susikalbėjimo joje daugėja. Dabar beliks tik sulaukti referendumo rezultatų.

4 komentarai

  1. turizmo specialiste

    kokia patenkyta, mandru puodu privalgius?

  2. Lietuva masisiškai kolonizuojama : gretimoj Utenoj laksto ordos uzbekų, tadžikų, kazachų ir dar bala žino ko. Vilniaus krašte 200 000 lenkų kortų turėtojų po daigybinės pilietybės įteisinimo pataps Lenkijos piluečiais. Balsuosi už brukamą daugybinę pilietybę- pribaigsi Lietuvą. Londone karaliauja musulmonai, Vokietijoje naujieji įpielietinti kolonizatoriai jau reikalauja šariato. Mąstyk, anykštėne, savo galva ir širdimi, nes ant valdžios melo grėblio jau lipai daug kartų.Gal užteks? Lietuvos patriotai kviečia žymėti NE.

  3. Rodė Nerodė ,Matė Nematė.

  4. Nesirūpinkite dėl tų, kurie paliko Lietuvą – savo tėvynę!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.