Bučos gatvėse žudynių žymių jau nematė

Seimo narys Tomas Tomilinas gegužės 5-6 dienomis lankėsi Ukrainoje.

T. Tomilinas pasakojo, kad pirmą vizito dieną kartu su Unites for Ukraine (U4U grupė) parlamentarais iš 7 šalių buvo Bučoje, Gostomelyje ir Borodiankoje.

„Man įstrigo Bučos miestelio administracijos darbuotojo liudijimas: „Kai atėjo rusai, mes likome mieste. Administracijos pastate nebuvo slėptuvės, todėl mes nuėjome į priešais administraciją esantį ligoninės pastatą. Ten buvo šiokia tokia slėptuvė rūsyje. Kai atsirado rusai ligoninėje, mes visi pasitikome juos su baltais chalatais ir prisistatėme gydytojais. Tokiu būdu gyvenome kelias savaites mieste kaip „gydytojai“. Paskui savi mus evakavo į Kijevą. Bučoje liko keli administracijos darbuotojai, slėpėsi, mes susiskambindavome ir jie pasakojo kaip atrodo Jablonskaja gatvė, tikras pragaras žemėje, nuklotas nužudytų žmonių kūnais…“, – sakė T. Tomilinas.

Pasak T.Tomilino, jis matė tas vietas, kur prie Kijevo vyko mūšiai ir Rusijos armija vykdė genocidui prilyginamus veiksmus prieš civilius gyventojus, kurie sukrėtė pasaulį. „Bučoje lankėmės, bet žudynių vaizdų nebematėme, o štai prieš mus vykusi grupė dar stebėjo tą siaubą“, -pasakojo T. Tomilinas.

Jis teigia, kad Europai Ukrainos reikia, kaip ateities idėjų kalvės. „Šiandien Ukraina ne tik gina laisvo pasaulio idealus, tiesiogine prasme saugo mus nuo Rusijos, bet ir generuoja idėjas kaip gali atrodyti Europa po karo. Šiandien jau akivaizdu, kad Europos saugumas neįmanomas be Ukrainos dalyvavimo sprendimų priėmime. Ukraina dabar yra kontinento ateities idėjų kalvė. Europai reikia Ukrainos net labiau nei Ukrainai Europos. Esu tikras, kad ji gali pasiūlyti ir klimato kaitos, ir skurdo, ir demokratijos deficito, ir daugelio kitų „senųjų“ problemų sprendimo idėjų“, – įsitikinęs Seimo narys.

Nuotraukos – iš T.Tomilino albumo.

NYKŠČIAI

15 komentarų

 1. Lygiai taip pat ir aš

  Nuvažiavau Berlynan, jokių karo veiksmų nemačiau ! Nesuprantu kaip čia ir kada tą Hitlerio miestą buvo susprogdinę ? Gal melas ? Feikas – ne kitaip !

  • Karamba Bliamba !

   O kas Tomukui paliko gilesnį įspūdį : ar tai, ką rusai vadina „demilitarizacijos operacija“ ar tai ką „denacifikacija “ jie šaukia?

 2. JONAS PAGIRIONAS

  O T. Tomilinas Donecke ir Luhanske kartais nesilankė? Kas ten paskutiniuosius aštuonis metus vyko kartais nematė? Ne? Ir kodėl gi? O Kryme irgi nebuvo? Ne? Silpnokas mūsų seimūnas… Kaip vienas iš keturių aklųjų privestas prie dramblio… 🙂 Taip ir nepamatė svarbiausio : kaip vyksta Ukrainos denacifikacija…

 3. Nusimeskime kaukes PONAI !!!

  Man atrodo ziniasklaida galetu rasti ir prasmingesni musu tautieciu vykusiu i Ukraina demesi…
  https://time.news/mariupolis-2-in-cannes-mantas-kvedaravicius-vermachtnis/

 4. Ne į temą, bet paklausiu:

  Nuo kada čia kažkoks Eldoradas Butrimas „Anykštoje“ taip prilygo šventai Indijos karvei, kad jo rašliavos apie „banderovco“ iš „Azoto“ bataliono laidotuves, Padnestrės ir Moldovos problemas, kitus proukrainietiškus „propagandinius šedevrus“ tapo neliečiamos ? Taip skelbtinos Tabu, kad jas turime priimti kaip neginčijamą tiesą ir jų negalime net komentuoti? Turime srėbti mums brukamą propagandinę „ukrainietišką košę“ ir ja aklai tikėti? Nejaugi? Kaip manote jūs?

 5. Na ir galingas seimunas, pakeis klimata ukrainoje, p[lnai ja nuskurdins ir demokratizuos pagal litvaku pavyzdi- vienu žodžiu žodž[u tryda.

 6. klausimas – ar kelsis Tomukas gyventi į Anykščius ? Juk rinkimai artėja… 🙂

 7. Nesuprantu, kodėl ans bobu palyka su trym vaikais ?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.