SPA VILNIUS Anykščiai darbuotojai paskiepyti savivaldybės sprendimu, įstaiga pati kėlė klausimą, ar tikrai atėjo jų eilė vakcinacijai

Praėjusią savaitę dalis SPA VILNIUS Anykščiai, veikiančios pagal asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją, darbuotojų buvo paskiepyti vakcina nuo COVID-19. Žiniasklaidoje kilus abejonėms dėl darbuotojų skiepijimo ir įstaigai nepelnytai tapus politikų ginčų įrankiu, SPA VILNIUS Anykščiai direktorė Giedrė Maumevičiūtė paaiškina, kaip ir kieno sprendimais remiantis tai buvo padaryta:

„Praėjusią savaitę gavome Anykščių rajono savivaldybės prašymą pateikti sąrašą visų įmonės darbuotojų, kurie sutiktų skiepytis. Kelis kartus teiravomės savivaldybės atstovų, ar tikrai patenkame tarp skiepijamų prioriteto tvarka, bet buvome patikinti, kad atėjo mūsų, kaip įstaigos, eilė darbuotojų vakcinavimui.

Kaip buvome prašyti, pateikėme visų sutikusių skiepytis darbuotojų sąrašą, sudarytą pirmenybės tvarka: nuo daugiausiai galimo sąlyčio su klientais turinčių iki administracijos darbuotojų. Pateiktoje sąrašo formoje patys papildomai nurodėme, kurie darbuotojai dirba administracijoje, taip sudarydami galimybę specialistams įvertinti, kurie iš jų tikrai turi būti skiepijami. Savivaldybės kvietimą vakcinuotis gavo visi tame sąraše esantys darbuotojai.

Esame socialiai atsakinga ir nepriekaištingą reputaciją sauganti bendrovė, todėl itin atidžiai laikomės atitikties teisės aktams. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidai patvirtino, kad SPA VILNIUS Anykščiai turi sveikatos priežiūros veiklos licenciją, todėl nuo koronaviruso (COVID-19) paskiepijus jos darbuotojus pažeidimų nepadaryta.

Gavę savivaldybės kvietimą skiepytis negalėjome atsisakyti, nes pasibaigus pandeminei situacijai, atnaujinsime veiklą, todėl turime užtikrinti savo darbuotojų bei klientų saugumą.

Reaguodami į politines šio klausimo interpretacijas, norime pabrėžti, kad esame niekaip su politika nesusijęs verslas, skaidriai ir atvirai veikianti įmonė, savo veikloje besivadovaujanti vertybėmis.

Manome, kad verta atkreipti dėmesį ir į tai, jog sprendimus dėl skiepijimo priima ne Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kurios dabartinė ministrė įmonėje UAB „Raminora“, valdančioje SPA VILNIUS Druskininkuose, dirbo prieš kelioliką metų. UAB „Raminora“ ne tik kad veiklą vykdo kitame mieste, bet yra ir atskira įmonė, su kuria dalinamės prekės ženklą SPA VILNIUS.

Reziumuodami norime pabrėžti, kad nedarėme jokių veiksmų siekdami prioriteto tvarka paskiepyti savo darbuotojus, o net priešingai – kėlėme abejones ar tikrai jau turime tą daryti, detaliai aiškinomės, ką turėtume įtraukti į sąrašus, nurodėme juose papildomą informaciją ir laikėmės visų iš procesą valdančių institucijų gautų nurodymų. Mums apmaudu, kad preciziškai laikydamiesi tvarkų ir įdėję daug pastangų įsitikinti, kad elgiamės teisingai ir pagal įstatymą, dabar esame bandomi įtraukti į politines kovas, pučiamus melo burbulus ir gretinami su tais, kurie bando „apeiti“ sistemą.

Esame atsakingi bendruomenės nariai, todėl sieksime dar daugiau skaidrumo ir informacijos sklaidos, norėdami įgalinti žmones priimti mokslu pagrįstus sprendimus, artėjant prie visuotinio imuniteto suformavimo.

Nuoširdžiai tikime, kad tiek Anykščių, tiek visos kitos savivaldybės vakcinavimo procesą vykdo pagal numatytus įstatymus ir tvarkas, o įstaigos, gaunančios kvietimus pateikti sąrašus, tai atlieka sąžiningai, savalaikiai ir skaidriai, kaip tai padarėme ir mes, suprasdami vykdomo proceso svarbą visuomenei,“ – sako SPA VILNIUS Anykščiai direktorė Giedrė Maumevičiūtė.

18 komentarų

 1. neapgaudinėkit, galėjot nesutikt

  • Turėkite omeny kad vakcina trumpo galiojimo, kol butu surankioje senjoru toki skaiciu, tai ir vakcina jau nebe ta butu

 2. reikėjo tada jau pradėti dirbti ir sergančius priimti butų izoliuoti nuo kitų ligonių,o kas dabar dedasi ligoninėje,didžiausias židinys. Jeigu duoda tai reikia imti. p.sav.gydytoja irgi pati nesupranta ką sako tikrai girdėjau,kai sakė,kad SPA direktorė nepasiskiepijo,o kaip įvyko ,o pati direktorė pasakė viešai,kad pasiskiepijo. Manau,kad tiesiog norėta įsiteigti ir tiek Nėra ką ir kaltinti SPA darbuotojų.

 3. nemeluoja tegul,vistiek niekas netiki

 4. O SPA Vilnius Druskininkai, darbuotojai irgi paskiepyti? ar ten kitokia eilė?

  • Visoje Lietuvoje tokia pati eilė. Kadangi Druskininkams iki šios dienos skyrė dvigubai mažiau vakcinų, tai pas juos dar neskiepijo nei vieno pensininko.

   • Tai eilė ne vienoda, jei Druskininkai, turi ne vieną tokią gydymo įstaigą, kaip Anykščiuose ir jiems vakcinų skirta mažiau. Kodėl Anykščiai taip pamyleti.?

 5. Mano nuomone toks pranešimas spaudai tik parodo kokie glaudūs ryšiai tarp rajono savivaldybės ir privataus verslo savininkų. Šiuo pranešimu juk neprašoma nei žiniasklaidos atstovų nei Seimo narių paneigti paskelbtą informaciją apie bendrovės darbuotojų išskirtinumą dėl vakcinacijos. Taigi lieka tik tikėtis, kad vietos valdžia ir verslas eidami koja kojon ir dirbdami ranka rankon sukurs teigiamą pridėtinę vertę tiek savivaldybės masteliu, tiek Valstybei, pasinaudoję išskirtine sąlyga turėti darbuotojus paskiepytus pirmiau nei būtinąją medicininę pagalbą teikiantys specialistai kitose Lietuvos įstaigose.

 6. Ne vakar gimes

  Labai geras viesuju rysiu ejimas apgalvojus kiekviena sakini ir zodi palaukus kelias dienas ir supratus kad politiniu lygiu nieko nevyksta nutarta atsakomybe permesti rajono valdziai ir issiskalpti savo mumdura .Nezinant visu detaliu atrodo kad juos vos ne pakiso o istikro tai bla bla bla ministre .

 7. tai dabar tegul ten priimineja COVID ligonius,palatų sočiai tegul gydo ,kodel ligonius veža tai i Uteną, tai į UKMERGĘ

 8. kik dirba 102 zmoniu bet neskiepit

  • Cekava Zosė

   politikai nepasiūlė, o savivaldybės investicijų skyrius rajono tarybos valdomai įstaigai neišrūpino licencijos, nors KIKo paslaugos taip pat su sveikatinimu susiję- prausia pirtyje gyventojus ir socialinių paslaugų centro vartotojus (benamius ir kt.) Švara ir higienos paslaugos priskiriamos prie visuomenės sveikatos užtikrinimo, kuriomis rūpinasi savivaldybės įstaiga visuomenės sveikatos biuras.

  • Nu ir kas ?

   Yra ministro patvirtinta eilė, joje aiškiai parašyta – daktarai- Spa- vaistininkai- dantistai ir pn. Dar neatėjo eilė mokytojams, nes nepaskiepyti senukai. Jei rodiklis yra dirbančiųjų skaičius, tai Europoje pirmiausia reikėjo skiepyti VW ir Peguet šaltkalvius? Lietuvoje Mažeikių Naftą?

 9. tau as ir isikalk i galva,kai pasiulus skiepitis Nesutik

 10. Giedrei Maumevičiūtei

  SAVIVALDYBĖS ATSTOVAI- abstraktu. Patikslinkite, kas, būtent, teigė, kad atėjo eilė skiepams.

 11. ble ble ble-reikejo nesutikt o tamstai jei sakytu eik skiepitys nes gauta vakcinu-neitum? savaite galvotum ? nepuskim burbulo.svarbu kurstyt vakcina gauta ja reikia grei sunaudot o nelaukt kada kas panores.paziurekit Vilniuje kokiu greiciu skiepija.kokios eiles

 12. ble ble ble-reikejo nesutikt o tamstai jei sakytu eik skiepitys nes gauta vakcinu-neitum? savaite galvotum ? nepuskim burbulo.svarbu kurstyt vakcina gauta ja reikia grei sunaudot o nelaukt kada kas panores.paziurekit Vilniuje kokiu greiciu skiepija.kokios eiles

 13. Džiaukitės...

  Kad neišvirkšte neažku ko ,,,ant pelių nedaro bandymų ,tai esam mes ? Galvokit ,ieškokit informacijos apie šita afrerą ,parsidavė valdźia kooperacijoms ,geitsui ir t.t. Ieškokit Tiesos ir informacijos ,ir nebūkit avinų banda ….

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.