Gripas anykštėnų dar neguldo 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Anykščių skyrius informuoja, kad sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) Anykščių rajone per septynias šio gripo sezono savaites išlieka stabilus.

Sergamumo rodiklis 47-ąją savaitę (lapkričio 18-24 d.) kiek sumažėjo ir yra 44,16 atvejų 10 tūkst. gyventojų, kai 45-ąją ir 46-ąją savaites šis rodiklis buvo 59,17 atvejų 10 tūkst. gyventojų. Rajone neužregistruotas nei vienas gripo atvejis, vaikai sudaro 68 proc. sergančiųjų.

Nuo keturiasdešimtosios praėjusių metų savaitės pradėti rinkti duomenys apie dėl gripo į ligoninę besikreipusius asmenis. Į Anykščių rajono savivaldybės ligoninę per septynias šių metų savaites dėl gripo nesikreipė ir nebuvo paguldytas nei vienas rajono gyventojas.

Utenos apskrityje didžiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis 47-ąją savaitę užregistruotas Visagino mieste – 109,19 atvejų 10 tūkst. gyventojų, o mažiausias Utenos rajone – 20,67 atvejai 10 tūkst. gyventojų. Utenos apskrities sergamumo rodiklis siekia 44,01 atvejis 10 tūkst. gyventojų. Apskrityje užregistruotas vienintelis gripo atvejis. Didžiąją sergančiųjų gripu ir ŪVKTĮ dalį (68 proc.) sudaro vaikai.

 

 Roma Savickienė, Utenos departamento Anykščių skyriaus vyriausiosios specialistė

3 komentarai

  1. Bandytams biznio nėra?

  2. Kur tau negulda gripas ,antra diena kaip guliu , drebu kaip epuses lapas , ir nezinau net nuo ko .

  3. nesnarvinkit atais tas gripas

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.