Daugėja sergančiųjų peršalimo ligomis

Anykštėnų, kuriems prireikė medikų pagalbos, skaičius per savaitę išaugo ketvirtadaliu.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Anykščių skyriaus (toliau – Anykščių skyrius) duomenimis, 47-ąją šių metų savaitę (lapkričio 21-27 d.) didesnis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (toliau – ÛVKTI) sukeltomis ligomis, lyginant su prieš tai buvusia savaite, registruotas beveik visose Lietuvos administracinėse teritorijose. Anykščių skyriuje užregistruota 50 susirgimo atvejų per savaitę 10 tūkst. gyventojų (46-ąją savaitę, t. y. lapkričio 14-20 d. buvo užregistruota 36,62 atvejai 10 tūkst. gyventojų). Duomenys apie registruotus gripo ir ÛVKTI atvejus Anykščių rajone nuo 40-osios šių metų savaitės pateikiami lentelėje.
Maždaug du trečdaliai sergančiųjų – vaikai ir jaunimas iki 18-kos metų.
Nuo 2016 m. 40 sav. pradėti rinkti duomenys apie dėl gripo hospitalizuotus asmenis. Į Anykščių rajono savivaldybės ligoninę per 7 savaites dėl gripo nesikreipė ir nebuvo paguldytas nei vienas rajono gyventojas.
Šalyje užregistruota 61,90 susirgimo atvejų per savaitę 10 tūkst. gyventojų. Į gydymo įstaigas dėl gripo paguldyti 3 asmenys, iš kurių – viena nėščioji. Mažiausias sergamumo gripu ir ÛVKTI rodiklis 47-ąją metų savaitę užregistruotas Šiaulių administracinėje teritorijoje (42,68 atvejai 10 tūkst. gyventojų), o didžiausias – Vilniaus administracinėje teritorijoje (73,30 atvejų 10 tūkst. gyventojų).
Atkreipiame dėmesį į tai, kad gripu galima užsikrėsti nuo sergančio asmens. Gripo virusas plinta kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint. Seilių dalelės pasklinda ore, nusėda ant paviršių. Į kito žmogaus organizmą jos patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.