Apdovanota poetė

Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje įvyko Anykščių rajono savivaldybės Antano Baranausko literatūrinės premijos įteikimo ceremonija. Už eilėraščių knygą „Patria“ premija įteikta poetei, vertėjai, literatūros kritikei Erikai Drungytei.
„Antano Baranausko literatūrinė premija Anykščiuose įteikiama jau šeštąjį kartą. Komisijos įvertinimo sulaukia puikios lietuvių autorių knygos. Ne išimtis – ir Erikos Drungytės „Patria“, – sakė Anykščių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Sigutis Obelevičius.
Šventėje dalyvavo ir literatūrinės premijos laureatę taip pat sveikino Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šliažas, rašytoja, Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė, Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Vidmantas Kiaušas-Elmiškis, Savivaldybės Antano Baranausko literatūrinės premijos komisijos pirmininkė Dangira Nefienė, Savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos direktorius Romas Kutka, Anykščių Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Þukausko memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbickas, Lietuvos Respublikos Seimo narės Gretos Kildišienės padėjėja Sigita Mačytė-Šulskienė. Susirinkusius džiugino ne tik Domanto Razausko ir Sauliaus Petreikio koncertas, bet ir pačios laureatės skaitomos eilės – susirinkusieji klausėsi eilėraščių knygos „Patria“ posmų.
E. Drungytė – poetė, vertėja, literatūros kritikė. Itin svarbūs jos kūrybos elementai – garsynas, semantika, ritmas. Literatūros kritikai teigia, kad naujoji poetės eilėraščių knyga „Patria“ skaitytojo dėmesį koncentruoja į moteriškumo atspindžių kupiną senąją mitinę ir gamtinę pasaulėjautą, literatūros svarbą, lietuvio pasipriešinimą okupacijai.
{gallery}galerijos/baranausko_premija_2016{/gallery}
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.