Tomas Tomilinas siūlo iniciatyvą – skiepadienį

Anykščiuose išrinktas Seimo narys Tomas Tomilinas pateikė projektą, kuris leistų pasiskiepijusiam darbuotojui gauti laisvą dieną.

Kasdien didėjant užsikrėtusiųjų COVID-19 virusu skaičiams, į Seimo politinę darbotvarkę grįžta Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovo Tomo Tomilino inicijuotas skiepadienio projektas.

Sveikatos komitetas pritarė įstatymo pataisoms, tad beliko vienas žingsnis – Seimo narių balsavimas, ir darbdavio lėšomis apmokamas laisvadienis taps prieinamas visiems besiskiepijantiems darbuotojams, nepriklausomai nuo to, kokią vakciną gavo ir ar pasireiškė kokie nors šalutiniai poveikiai. Siūloma laisva diena trijų dienų laikotarpyje po skiepo būtų suteikiama tik tuomet, kai šalyje įvestas karantinas arba esant pandeminėms sąlygoms, kad palengvintų biurokratinę naštą tiek gydytojams, tiek patiems darbuotojams.

“Draudimai ir ribojimai tik kelia papildomą įtampą ir žmonių pasipiktinimą, man atrodo valdantieji pagaliau suprato, kad reikia įtikinėti, o ne grasinti, senjorams siūlomos išmokos, tačiau negalima pamiršti ir dirbančiųjų, jų skatinimo” – sako Seimo narys Tomas Tomilinas, kalbėdamas apie skiepadienio aktualumą. “Turime išnaudoti visas priemones, kurios skatintų žmones pasirūpinti savo, o drauge ir kitų žmonių sveikata. Labai svarbu mažinti susipriešinimą tarp visuomenės grupių, skatinti pasiskiepijusius, o ne bausti tuos, kurie nesutinka skiepytis. Mums labai trūksta įsiklausymo ir empatijos, kurie padėtų priimti tinkamus sprendimus ne tik stabdant pandemiją, bet ir vienijant visuomenę”- teikia T. Tomilinas.

Pagal dabar galiojančią tvarką prastai po skiepo besijaučiantis žmogus gali bendrąja tvarka kreiptis į šeimos gydytoją ir gauti nedarbingumą dėl karščiavimo ar kitų simptomų. Projekto iniciatorių manymu, skatinant vakcinaciją ši tvarka turėtų keistis. „Net ir nedidelė šalutinė reakcija į skiepą gali ženkliai sumažinti žmogaus darbingumą: galvos skausmas, šaltkrėtis, silpnumas gal ir nėra labai pavojingi, tačiau tikrai nemalonūs. Dalis žmonių apsisprendę skiepytis patiria ir tam tikrą nerimą, nežinią dėl organizmo reakcijos, mūsų manymu laisvadienis būtų papildoma paskata vakcinuotis ir nuimtų įtampą dėl būtinybės dirbti blogai jaučiantis” – sako Seimo narys. T. Tomilino manymu tai teigiamai paveiktų ir šeimos gydytojų užimtumą.

NYKŠČIAI

4 komentarai

  1. Politlavonelis

    Nebejuokink tomuk ,jei neturi nieko protingesnio pasakyt .

  2. Kodėl viską kraunat ant darbdavio, jei tokie gudrūs, tai ir apmokėkit, kad ir iš savo „kanceliarinių “ pinigų.Juk neturit kur dėti. Politinis lavonas su tokiais pasiūlymais. Bepigu visokiems ESO, IGNITIS ar dujininkams, o ką daryti mažai įmonėlei kaime?

  3. Na čia dabar!

    Eilinis Tomo pšich… Lyg tai iki šiol darbdaviai neišleisdavo darbuotojų į medicinos įstaigas susirgus, tyrimų priduoti ar pasiskiepyti. Prabusk, Tomai!

  4. kokia dar laisva diena, kai vos gyvas savaite buvau po skiepo.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.