Sonata Veršelienė: turime turėti į ateitį orientuotą stiprią rajono strategiją, kurioje turizmo nauda atsiskleistų visiems rajono gyventojams ir verslams

Prieš devynerius metus, 2013 metų rugsėjo mėnesį,  oficialiai savo veiklą pradėjo Anykščių turizmo klasteris. Anykščių rajono savivaldybės ir VšĮ „Versli Lietuva“ iniciatyva suburti dirbantys turizmo sferoje krašto verslininkai ir organizacijos vos per kelis mėnesius sutarė dėl klasterio sukūrimo, kurio pagrindinis tikslas – veikiant kartu pritraukti kuo daugiau turistų į Anykščių kraštą.

Klasteris  šiuo metu jungia net 22 organizacijas, pradedant kaimo turizmo sodybomis, aktyvaus laisvalaikio ir menų centrais, baigiant muziejais ir maitinimo įstaigomis.

„Nykščiai“ bendravo su Asociacijos  Anykščių turizmo klasteris valdybos pirmininke Sonata Veršelienė ir teiravosi, koks yra šis,  jau einantis į pabaigą, turistinis sezonas?

Ši, labai lietuviška vasara, koreguoja žmonių keliavimo kryptis ir lankytinų vietų pasirinkimus. Anykščiai, nors ir yra populiari kelionių po Lietuvą vieta, tačiau šaltas pavasaris sumažino lankytojų srautus, ypatingai pramogų parkuose po atviru dangumi, vandens pramogas teikiančiuose objektuose, kempinge, turistinio inventoriaus nuomos punktuose. Realiai, šis sezonas labai skiriasi nuo praeitų metų. Pernai žmonės intensyviai keliavo po Anykščius jau nuo gegužės, o šiemet didesnių srautų sulaukėme tik nuo liepos mėnesio. Jeigu pernai metais vargiai būtumėte radę savaitgalį, kur ramiai ir  be eilių pavalgyti, tai šią vasarą tikrai galima rasti vietų. Nakvynes teikiantys verslo subjektai daugiausiai užklausų gauna savaitgalio nakvynėms arba didesnių renginių, koncertų ar festivalių metu. Tikimės, kad rugpjūčio mėnesį bus didžiausia keliautojų banga, kai daugiausiai žmonių iš Lietuvos ir Latvijos atostogauja.

Kaip Anykščių turizmo klasteris prisideda prie turizmo puoselėjimo ir skatinimo Anykščiuose?

Anykščių turizmo klasteris šiais metais ėmėsi daugiau iniciatyvos ir stengiasi padėti rajono savivaldybei, Anykščių turizmo ir verslo informacijos centrui bei savo asociacijos nariams pritraukti daugiau lankytojų. Iniciavome ir kartu su savivaldybe bei TVIC organizavome informacinį turą žiniasklaidos atstovas, kelionių organizatoriams bei influenceriams. Pradėjome aktyvią komunikaciją socialiniuose tinkluose, ruošiame specialius kelionių pasiūlymus, bendradarbiaujame su gidų bendruomene, kelionių organizatoriais, švietimo įstaigomis, užsakome reklamines kampanijas didžiuosiuose šalies portaluose.

Kodėl būtent šį sezoną ėmėtės daugiau iniciatyvos? Ar tai lėmė pandemija, ar sumažėjo Anykščių populiarumas?

Dėl daugelio priežasčių. Pirma, pandemija paskatino lietuvius atrasti savo šalį ir tarp visų miestų ir miestelių atsirado nemaža konkurencija. Keliautojai ieško neatrastų vietų, kitokių vietų, o Anykščiai jau daugelio lietuvių aplankytas kraštas. Antra, dėl nedidelio finansavimo turizmo rinkodarai, mes, turizmo klasterio nariai, paslaugų tiekėjai, iš karto pajutome skirtumą, lankytojų srautų pasikeitimus ir nusprendėme prisidėti prie rajono, ne tik turizmo klasterio narių viešinimo. Žinoma, pandemija, taip pat supurtė turizmo verslo atstovus, todėl turime galvoti į ateitį, atsinaujinti, prisitaikyti prie visų aplinkybių, o spręsti problemas, ir reklamos klausimus kartu yra lengviau, nei po vieną.

Kokie lankytini objektai šį turistinį sezoną yra populiariausi?

Be abejonės, Medžių lajų tako kompleksas vis dar išlieka labiausiai lankoma vieta Anykščių rajone, bet labai noriu pasidžiaugti  mūsų turizmo klasterio nariu Labirintų parku, kurie tikrai yra antri pagal populiarumą ir lankomumą Anykščiuose. Ne veltui, nes jie kiekvienais metai sugalvoja ir įdiegia naujų pramogų bei paslaugų, labai daug investuoja į reklamą, taip pritraukdami žmones ne tik pas save, bet ir į Anykščius. Bendrai labiausiai lankomi yra pramogų parkai, tokie kaip Kalitos kalnas, Safario parkas, Basų kojų ekotakas ir kt. Sunkiau šioje konkurencinėje kovoje muziejams. Šiais metais stipriai suaktyvėjo Aukštaitijos siaurasis geležinkelis, o jau rugpjūčio 5 dieną jie pristatys naujieną –vagoną su pirtimi ir kubilu.

Kokia nauda rajono turizmo verslui būti turizmo klasterio nariu?

Pirmiausia – rekomendacijos. Mes vieni kitus nuoširdžiai rekomenduojame. Mūsų uždara bendruomenė sugeneruoja vieni kitiems tikrai nemažai lankytojų srautų ir pajamų vien iš rekomendacijų.  Taip pat bendra rinkodara ir komunikacija kainuoja nariams mažiau, o smulkiausiems verslams – tai didelė pagalba. Labai svarbu yra ir turizmo politikos formavimas tiek rajone, tiek šalyje.  Mus geriau išgirsta kaip turizmo verslo asociaciją, nei po vieną.  Žinoma, visiems labai svarbus kvalifikacijos tobulinimas, žinių atnaujinimas, projektinė veikla. Kaip asociacija mes teikiame projektus darbuotojų kompetencijų kėlimui ir rinkodarai. Tad vieni pliusai.

Kaip manote, ko reikia Anykščiams, kad užtikrintai taptų vienu lankomiausiu Lietuvos miestu?

Daug jau yra padaryta, bet jeigu mes norime užtikrintumo, turistų srauto augimo, naujų investicijų pritraukimo, tai į turizmą turime žiūrėti plačiau. Turi būti daugiau dirbama su investicijų pritraukimu, investuotojais, turi būti ženkliai didinamas finansavimas rinkodarai ir komunikacijai, aktyviai užsiimama lobizmu, stipriau atstovaujami rajono interesai valstybinėse institucijose, ministerijose, Seime. Turime turėti į ateitį orientuotą stiprią rajono strategiją, kurioje turizmo nauda atsiskleistų visiems rajono gyventojams ir verslams. Anykščiuose tikrai  jau dabar gera gyventi, gera ilsėtis, gera sugrįžti, bet kaip ir visur, tobulėti ir augti dar tikrai reikia.

NYKŠČIAI

16 komentarų

 1. rinkimai arteja prasideda kledesiu skleidimas ir pasaku sekimas apie naujuosius vasiukus

 2. Grynas anykštėnas

  Ar būsima merė (kandidatė) gali pakomentuoti savivaldybės stagnatišką požiūrį į kultūrinio-pažintinio turizmo populiarinimą rajono ribose ir šios turizmo srities vartotojų pritraukimo į lankytinas vietas nevykdymą. Ar žino politiniai patarėjai kiek dar pripažintų vertybių nėra pristatoma per rajoną keliaujantiems turistams?

 3. Pencinyke Jane

  Greičiau žiema ataitų, užknyso jau tie turistai juodai. Neįmanoma nei praeit, nei pravažoti…Kai sutymsta baisu kur išeit, da kas išgvaltavos

  • garbanota avytė

   Tu labiau bijok vietinių, kurie iš tingėjimo ir buko proto turėjimo gali ir dieną“pagvaltavot“, nespėsi nei ačiū pasakyt :),
   o miela ponia, kuri čia visaip gražiai suokia apie duobėn nukritusį rajono biudžetinį turizmą galėtų pateikti kokios ją delegavusios į mero kandidatus politinės partijos, esančios rajono valdančios daugumos koalicijoje įžvalgos dėl biudžetinių asignavimų, reikalingų šių įstaigų turtui ir personalui išlaikyti surinkimo tikimybės iš mokesčių mokėtojų ateinantiems metams, kai privataus verslo pajamos neauga taip, kaip auga sąnaudos. Ar pavyks išlaikyti tiek pristeigtų biudžetinių įstaigų su vienodos paskirties, atkartojančios viena kitą veiklomis ir su kiekvienai įstaigai įsteigtais savų personų įstaigų administracijoje etatais, nekuriančiais pridėtinės vertės įstaigos veikloje.

 4. Baseino pirties darbuotojas

  Klausimas labai rimtas, kodėl mums jau du mėnesiai nemokamas atlyginimas, ar kažkas labai labai negerai baseine, ar tik atlyginimams pinigų nebeliko.

  • Nieko negalima pakomentuoti. Turite žinoti, kad socialinio draudimo įmokų suma mokėtina į Sodrą atidėta, kurią privalu uždirbti, o vasarą mažai kas į pirtį ateina. Visi maudosi upėje ar ežere ir dar Siaurukas mobilę pirtį atidarė …
   Pakentėkite iki rinkimų 🙂

 5. Gudra nori prie pilno lovio .

  • Baseinėlio laiivas skęsta, galintys bando gelbėtis plaukiant valtele ir matant priekyje jachtą, kiti bus išmesti į atvirą jūrą, duokdie gaus gelbėjimo liemenesž

  • Nemanau, kad labai nori. Tiesiog partija liepė. Partijai gi reikia kažką pasiūlyt. Sutiko, tai dabar priversta visokias pievas skleisti. Numirusio miestelio jokie turistai neprikels. Galų gale, kiek gi galima į tuos nesikeičiančius Anykščius bevažiuot. Senai visi po 10 kartų jau apvažiavo.

 6. pastebėjimas

  Foto su banditiene garbės nedaro

 7. O dėl vietinių gyventojų kandiatė nieko daryti nenorėtų? Ar tik akys mato verslą visur ir tik dėl turistų, kad kuo daugiau pelno atneštų į pačios kišenę? Ar nors vienam kandidantui rūpi vietiniai gyventojai?

  • įvardink ko trūksta? Ar nesuprantate, kad turistai vietiniams gyventojams atneša pinigą, iš ko išsilaiko apie 60 proc. Anykščių m. dirbančiųjų gyventojų + nekilnojamo turto valdytojai už apgyvendinimo paslaugas.

 8. Tegul bus paskutinė kandidatė Anykščiuose niekada nebalsuočiau.

  • tu gal tikra socialdemokratė, tai bijai kad tavo pirmininkas „nesutvarkytų“ pasikvietęs skyriun už kitos partijos kandidatės palaikymą?

 9. NUO KADA DIDZIUOJAMASI BANDITU PINIGAIS? GEDA TOKIAS FOTO KELTI KANDIDATEI I MERUS

 10. Aš tai balsuosiu už LVZS ar už Darbo partiją ar už Socialdemokratus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.