Rinkimai: pasikeitimai ar stabilumas?

Rinkimai, taip sakant, išėjo į finalinį etapą ir anykštėnų laukia pasirinkimas. „Valstietis“ Kęstutis Tubis ar socialdemokratas Dainius Žiogelis? Stabilumas ar pokyčiai?

Žvelgiant iš šalies abu kandidatai išvaizdūs, ūkiški, tvirto charakterio ir turintys atramą visuomenėje. Nagrinėti jų asmenybių, manau, nėra reikalo. Sakyčiau, kad akivaizdu, jog anykštėnai balsuos ne už juos, o už tai, ar nori pasikeitimų rajone, ar ne.

Akivaizdu, kad atidavę balsą už D.Žiogelį, balsuos ne tiek už asmenybę, o už tai, kad viskas liktų taip, kaip buvę Anykščių savivaldybėje, rajono taryboje ir rajono gyvenime. Greičiausiai D.Žiogelis tik pasikeistų kabinetais su dabartiniu meru Sigučiu Obelevičiumi, susiformuotų  ta pati valdančioji dauguma rajono taryboje ir t.t. Kitaip sakant, viskas ateinančius 4 metus liktų tose pačiose saugiose politikams vėžėse. Natūralu, kad valdančiosios koalicijos nariai dabar aktyviai agituoja už D.Žiogelį, kaip esamos padėties stabilumo garantą.

Tuo tarpu balsuojantys už K.Tubį, taip pat pirmiausia balsuos ne kaip už asmenybę. Tai bus tie, kurie nori pasikeitimų ir kurių netenkina dabartinė padėtis rajone. Ir turbūt tai bus ne tik protesto balsai, bet ir daugiau žmonių, kuriems nepatinka pastaruosius 4 metus vyravusi atmosfera, požiūris į žmogų, savivaldybės uždarumas, arogancija ir juntama stagnacija rajono gyvenime, investicijų vangus atėjimas. K.Tubis įrodė, kad nenuleidžia rankų net tada, kai aplinkybės yra visiškai nepalankios, todėl rinkėjai gali tikėtis, kad ir išrinktas meru vykdys savarankišką politiką, jį mažiau varžys politiniai susitarimai ir pasikeitimų galima tikėtis.

Dažnai politikai priekaištauja, kad žmonės nesidomi politika, tačiau anykštėnai įrodė, kad jiems svarbus rajono gyvenimas. Štai per pirmą išankstinio balsavimo dieną balsavusiųjų skaičius Anykščiuose buvo bene mažiausias Lietuvoje, tuo tarpu po teismo sprendimo, grąžinus K.Tubį į rinkimus, kitą išankstinio balsavimo dieną balsavusiųjų buvo 5 kartus daugiau. Tai rodo, kad anykštėnams ne tas pats, o balsavusiųjų aktyvumas naudingas abiem kandidatams.

Todėl, manau, sekmadienio rinkimai ir parodys, ar anykštėnai nori pasikeitimų, ar esama padėtis juos tenkina. O kaip jau nuspręs anykštėnai, taip ir bus.

Linas Bitvinskas

27 komentarai

 1. Man jau to stabilumo iki kaklo, rajonas merdi, žiogelis su kompanija turėjo 4 metus. Ką padarė?

 2. Tuos 4m riedėjom atgal. Mane kraupina visai netvarkomas, nevalomas miestas. Centre iškulta skelbimo lenta. Krūvos stiklų. Šaligatviai gal tuos 4m ir nevalyti… Patogiau Ramybės rajone – prikasinėta griovių, tai vėjas į juos šiukšles suneša. Reikėjo tik išblizginti Tilto gatvę, lyg kokį visatos centrą padaryti norėjo, išėjo beskonybė ir tiek.
  Reikia kitos valdžios, kad atsimerktų ir pamatytų.

  • Laba diena, labai jau tamstos atmintis trumpa. Pamiršote nepatogumus, kai nuo 2015m atėjusi rajono valdžia su eksmeru vykdė gatvių remontą ir niekaip neįsiteko su darbų grafikais į planuotą darbų periodą. Miestas buvo purve be įrengtų laikinujų takų ar apvažiavimų.
   Veržlūs pokyčiai vyko tik išleidžiant biudžeto pinigus dėl medinės pilies projektavimo, kas vėliau kaip savivaldybės investicija numesta į stalčių….

 3. butent anyksciams reikia pokyciu žiogelis su savais turėjo 4 metus bet nematau rezultatu

 4. Faustina :)

  Ka padarė? Ogi pabuvo nuolankiu „zvaneliu“ pririštu prie Obelevičiaus uodegos… O ką? Alga tai juk buvo gera! 🙂

 5. Kiekvienas nori matyti pokyčius mieste gerąja prasme,bet tokios stagnacijos kaip dabar niekas nebenori.Reikia griežtos tvarkos,dabar su tuo nuotoliniu darbu,ką taupom kai vasarą jau kabinete elektros nereikia,o į darbą eiti kas antrą dieną aišku puikus variantas.Manau norintys pokyčių balsuos už Kęstutį Tubį

  • Nu nebesvaikit

   Neateis nuteistas ir nepadaris jums stebuklu ! Žiures tik koki kyši sau kišenėn insdėt, o viso šito cirko rėmėjas gandro partijos steigėjas tik ir žiūrės kaip sau naudą pasidaryt didesnę iš rajono lėšų ! Nudegę jau buvot kelis kartus su aferystais ir vėl lipat ant žarijų ?

 6. Tik už pokyčius !!!

  Nuo to stabilumo , jau net bloga . Šitiek metų tie patys perdylos įsikibę prasėdėtas šiltas kėdes . Jiems Anykštėnai nerūpi visiškai , rūpinasi tik turistais . Kęstuti mes už patį ir už pokyčius , sekmės rinkimuose .

 7. As uz konkrecius pokycius 1 -Atstatyti Anyksciu gyventoju skaiciu buvusi iki 1990 m kovo 11d – 13 tukstanciu 2.-Suformuoti statybu pramones zemes ukio kulturos ir paslaugu sektorius gyventoju skaiciui rajone . 3.-statyti naujas mokyklas, vaiku darzelius kaimo vietovesia . Tai veikla proporcinga naujam mero statusui nuo balandzio 1d . Siulau rinkti is kart 3 kadencijom .

 8. Ir kas gi gali prigimdyti tiek vaikų, kad net mokyklas tektų statyti?

 9. Ateitų Tubis ir vėl būtų galima dalyvauti VISIEMS konkursuose ne tik socdemams ir konservatoriams.

  • Bet laimėtų tik savi, su kuriais sutarta. Nu bebepieškit jūs Tubio auksinėm spalvom. Teko sudalyvaut tokio konkurso cirke.

 10. Su Tubiu nematau jokių rezultatų.Nes su juo sunku susišnekėti,isitikinsit patys.Marija.Grečiau tą betvarkė baigusi Reik tikėtis,kad VRK padarys išvadas.

 11. Taigi manau laimes tas Tubis. Teoriskai manau gales spardyt siknas ir raudoniesiems ir konservatom. Bet jus nematot, kad tik 7 taryboje su Tubiu – mazuma. Tai va – nebus tu pokyciu greitu laiku vistiek. Galit cia ka norit rasinet ir spangt.

 12. darbininkas

  Tubio bijo visi savivaldybes tinginiai, nes zino jog prie jo reiks uz mokesciu moketoju pinigus dirbti, o ne feisbukuose sedeti ir avis ganyt. Ir rekia jie uztat visokius komentarus rasydami, kad tik niekas nepasikeistu.

 13. Ta prasme – stabiliai blogai?..

  • stabiliai blogai

   buvo visus 4 metus. Jokių realių planų ateičiai. Visos mintys, kaip parašyti kokį nors projektėlį europinei paramai gauti., o visi projektėliai budelių statymui. Svaičiojimai apie Europos kultūros sostinę ir panašiai. Visiški nevykėliai.

 14. Stabiliai dugne-čia gerai?

 15. Tik už Kęstutį Tubį.

 16. Ka darysi Žiogeli,kaip atpyginsi vandeni,šilumą? Ar vėl investuosit vandenu sąskaita i kaimo turizmo sodybas !

 17. Tik už Žiogelį balsuokit,gana tų cirkų Anykščiams vėl visa Lietuva juoksis jaigu issirinksim Tubį.Žmonės kurie norit gero savo kraštui balsuokit ūž Dainių Žiogelį.

 18. Svedasu Jadze

  Tik nesumyslikit balsot už karūpciju ir vagystas. Pamyslykit kaip sava vaikam akys pažiuresta išsirinki nūteistu vagi ! Balsuokit kaip ir ašei už teisybi, už Daini Žegeli

 19. Lietuvi – balsuok uz kankini .Lietuva – kankiniu krastas

 20. Straipsnis vadinasi pasikeitimai ar stabilumas . Stai kokie pasikeitimai Anyksciu m. gyventoju skaiciuja 1990 buvo 13 tukst. / 1990 -2000 // sumazejo 1000 / 2000 – 2010 / sumazejo 1500, / 2010 – 2020 /sumazejo 2500. Dabar lliko -8000 tukst . Matome ,kad mazeje ne stabiliai o greitejanciai . GERAS.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.