Kokias gėles rinktis rugsėjo 1-ąjai ir kaip jas išlaikyti šviežias iki įteikimo

Artėjant rugsėjo 1-osios šventei, floristė Šviesa Vinkšnelė, „HAPPY FLOWERS“ įkūrėja, nusprendė pasidalinti savo žiniomis, kokias gėles geriausia pirkti šiai progai, kaip jas išlaikyti šviežias sekančiai dienai bei visų laikų TOP mokslo metų pradžios gėles.

                          „Mokslo metų pradžios šventė yra ypatinga, tad ir gėlės jai pasirenkamos išskirtinės. Klasikinė rugsėjo pirmosios gėlė yra kardelis, tačiau kasmet žmonės vis drąsiau renkasi įvairesnes gėles. Hortenzijos, santiniai, jurginai, eustomos, alstromerijos, saulėgrąžos, gvazdikai – tai tos gėlės, kurias moksleiviai išsirenka savo mokytojoms“, – teigia Šviesa.  Nors floristė vardina įvairias gėlių rūšis, sako, kad dauguma prie šių žiedų renkasi ir priedus – eukalipto ar pistacijos žalumą, smilgas, gubojos ar vaškagėlės šakeles bei spalvingą pakavimą.

                          Taip pat floristė teigia, kad vis dažniau žmonės renkasi sezonines, lietuviškas gėles, taip grįžta prie savo ištakų: „Tad, pavyzdžiui, kardeliai, jurginai ir saulėgrąžos – itin populiarios gėlės, o dėl to, kad dabar jų sezonas, kainos ir kokybės santykis itin puikus. Nereikėtų pamiršti ir įvairių smilgų, kurios šiais metais populiarios tiek interjere, tiek puokštėse ar dovanų pakavime. Miksuoti jas su gėlėmis, puokštės atrodo ir stilingai, ir žaismingai“.

                          Pašnekovė atskleidžia, kad dauguma žmonių gėles įsigyja iš anksto, o ne rugsėjo 1-osios rytą. Turbūt jums, kaip ir kitiems, anksčiau perkantiems gėles, norisi žinoti, kaip jas išlaikyti šviežias iki įteikimo. Šviesa tikina, kad tai visai paprasta: „Norint, kad gėlės puikiai išsilaikytų iki kitos dienos, reikia jas laikyti tamsioje ir vėsioje vietoje. Mes visuomet gėles supakuojame į apsauginį popierių, tad jos jau yra tamsoje. Tereikia padėti ten, kur vėsu ir nėra tiesioginių saulės spindulių. Geriausia, jei išpakuosite tik automobilyje pakeliui ar atvykus į mokyklą. Taip gėlės išliks nepažeistos ilgiausią laiką. Vandens kiekvienos gėlės ar kompozicijos atveju reikia skirtingo kiekio, tad geriausia perkant pasiteirauti floristo“.

                          Taigi, tokie Šviesos Vinkšnelės patarimai iš ilgamečio darbo su gėlėmis patirties. Floristė džiaugiasi, kad žmonės renkasi vis įdomesnes ir spalvingesnes gėles, nebijo komponuoti, pakuoti ir būti išskirtiniais. „Visiems linkiu išdrįsti rinktis tai, kas jums yra artima ir gražu. Tai gali būti retos gėlės arba kaip tik klasika – svarbu, kaip jūs jaučiatės. O jei patinka tie netradiciniai sprendimai,  apsilankykite jūsų pamėgtuose gėlių salonuose. Gražios artėjančios šventės visiems!”.

Ieva Umantienė

2 komentarai

  1. Tik kardelis ir Astros iš kiemo ! Tai mokytojui gėles o ne iv.puokštes .

  2. Pritariu

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.