Anykščiuose viešėjo Izraelio ambasadorius

Anykščiuose balandžio 5 d., trečiadienį, lankėsi nepaprastasis ir įgaliotasis Izraelio ambasadorius Amiras Maimonas ir jį lydėjusi asistentė Ana Maizel. Nors, pasak ambasadoriaus A. Maimono, tai – ne pirmasis apsilankymas Anykščių rajone, tačiau pirmasis oficialus susitikimas su rajono vadovais ir galimybė daugiau pabendrauti su gyventojais.
Oficialus Izraelio ambasadoriaus vizitas prasidėjo prie Anykščių rajono savivaldybės. Iš ten delegacija pajudėjo į senąsias žydų kapines, kuriose anykštėnas rašytojas, visuomenininkas Rimantas Povilas Vanagas ir Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Stankevičienė daugiau papasakojo apie kapinių būklę, jų įamžinimą ir saugojimą.
Vizitas buvo tęsiamas Anykščių rajono savivaldybėje. Susitikimo metu svečias kalbėjo apie būtinybę istoriją ne tik atsiminti, ją puoselėti, bet ir drauge kurti. Svečiams taip pat buvo parodytas ir Anykščių rajono turistinius objektus pristatantis filmas. Baigiantis susitikimui Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis ambasadoriui A. Maimonui įteikė 1891 m. Anykščių žemėlapio kopiją, kurioje galima rasti ir Anykščiuose gyvenusių žydų namus, įamžintas pavardes. Taip pat padovanojo Anykščių krašto vertybių albumą „Anykščių menas. Dailė ir architektūra“ bei paties mero rankomis išsukto medaus.
Izraelio ambasadorius A. Maimonas lankėsi ir Anykščių J. Biliūno gimnazijoje, kur bibliotekos skaitykloje jį pasitiko mokytojai ir gimnazistai. Trumpo susitikimo metu buvo pristatyta užklasinė gimnazijos veikla, kino klubas bei jų sukurtas Anykščių miestą bei žmones pristatantis filmas.
Gimnazistams ambasadorius pasakojo apie šiemet minimą Izraelio ir Lietuvos diplomatinių santykių 25-metį ir balandžio 21 d. netoli Vilniaus organizuojamą renginį – ąžuolų giraitės sodinimą. Drauge su Kupiškio, Švenčionių, Vilniaus ir kitų savivaldybių atstovais anykštėnai buvo pakviesti prisijungti prie šios iniciatyvos, su partneriais pasodinti apie 3 600 medžių, o J. Biliūno gimnazijos kino klubą pakvieti įamžinti šias akimirkas.
Po apsilankymo J. Biliūno gimnazijoje delegacija uždegė žvakeles šalia Liudiškių kalvų esančios žydų genocido vietos, aplankė senamiestį, Rudolfo Baraniko – vieno garsiausių iš Anykščių kilusio žydo – įamžinimui čia pastatytą suoliuką.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.