Žvėris karštis suginė į miškų tankumynus

Po alinančių karščių šiek tiek atvėso orai ir galiausiai gausiai nulijo. Prisiekę grybautojai kalba, kad turėtų pradėti dygti grybai, sirpsta miško uogos, tačiau vieni jų bijo erkių,  kiti – pagausėjusios vilkų populiacijos.

„Nykščiai“ klausė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Anykščių skyriaus valdybos pirmininko, medžioklės žinovo Rimanto Pečkaus, ar nebuvo daugiau vilkų išpuolių, turint omenyje, kad šiais metais pirmas vilkų išpuolis buvo labai ankstyvas – net vasario mėnesį, ir ką per karščius veikia medžiotojai?

„Jeigu pusiau rimtai, tai per karščius ir žvėrys, ir medžiotojai ramūs. Po vasario mėnesio vilkų išpuolio mūsų rajone, daugiau vilkai bėdų niekam nepridarė. Jie niekur nedingo, tačiau pastaruoju metu vilkų medžiotojai nepastebėjo. Dabar galima medžioti šernus ir stirnų patinus (ožius). Nepaisant to, kad nuo šio pavasario stirnų medžioklė nelimituota, kiekvienas būrelis pats sprendžia, kiek sumedžios, kad nemažėtų banda. Retkarčiais medžiotojams pasitaiko sumedžioti lapę. Ši plėšrūnė gaudo mažus kiškiukus, be to platina niežus. Džiaugiamės pamatę kiškį, nes juos, kaip sakiau, medžioja plėšrūs žvėrys, daug jų sulesa gandrai.  Stebime šernų bandų gausėjimą.  Būreliai po 1-2 šernus sumedžioja kas mėnesį. Jų mėsą visada vežame tirti, buvo nustatytas tik vienas sergantis šernas, sumedžiotas Kurklių seniūnijoje.

Džiaugiamės, kad turime naują miško gyventoją – meškutę, kuri gyvena tarp Kupiškio rajono miškų ir Lašinių miško. Tačiau baisoka, kad meškutė gali iškeliauti kur nors kitur prasidėjus grybavimo ir uogavimo sezonui, nes jos mėgsta tylą ir ramybę.

Tad jei apibendrinant, per didelius karščius žvėrys nelenda iš miško, o medžiotojai į mišką…“ – nuotaikingai kalbėjo  R. Pečkus.

Dalina RUPINSKIENĖ

3 komentarai

  1. Grybavau Lasiniu miske tai po krumu maciau gulinti pilka zveri , tikriausiai ten buvo vilkas , norejau pabaidyt , bet bijojau pazadint , galejo pult mane ir sudraskyt i gabalus.

  2. pas mus ispiove visa miskeli ,tai kvieciuose guli ir eda

  3. Grybautojas

    Negrybaukit Lašinių miškia , ten mačiau visą būrį meškų ir kelis didelius (su lig arkliu) vilkus. Gerai , kad buvau krūmuose (kakų dariau) , tai jie prabėgo manes nepastebėję. Priešngu atveju , būčiau padidines KORONĖS aukų skaičių…DDD Saugokitės mielieji…DDD

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.