Virtualioje viktorinoje – tėvai ir vaikai

Prasidėjus nuotoliniam ugdymui, pasitarusi su vaikų tėvais, logopedines pratybas tęsiau kiekvienam priimtinoje programoje „Skype“ ir „Messenger“. Mokydamiesi virtualiai pamažu visi pripratome prie neįprastų ugdymosi sąlygų. Todėl gegužės mėnesį nusprendžiau organizuoti virtualią kalbos viktoriną ,,Klausau, tariu ir kuriu“.

Daugelį metų  Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje vedu tradiciją tapusias kalbos viktorinas. Tačiau, organizuojant šią viktoriną, užduotis vaikams norėjau pateikti naudojant internetinį įrankį. Išsiaiškinusi internetinių įrankių privalumus, pasirinkau ,,Kohoot“. Svarbiausias šio įrankio privalumas, mano nuomone, yra tas, kad jis veikia visose interneto naršyklėse su įvairiais mobiliaisiais įrenginiais, kompiuteriais ir išmaniaisiais telefonais. Be to, juo naudotis labai smagu, nes dalyviai skatinami varžytis, po kiekvieno atsakymo pateikiamas įvertinimas, o ryškios atsakymų variantų spalvos bei smagi muzika sukuria ypatingą nuotaiką! Naudodamasi internetiniu įrankiu ,,Kohoot“ paruošiau įvairias užduotis vaikams, kurias jie atliko susiskirstę komandomis ,,Ežiukai“, ,,Voveraitės“ ir ,,Zuikučiai“. Virtualioje viktorinoje dalyvavo būsimieji pirmokai, jų tėvai, globėjai ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Nijolė Braukylienė.

Pirmą užduotį-prisistatymą vaikai atliko savarankiškai pasakydami savo vardą, metus ir ką mėgsta veikti laisvalaikiu. Vėliau, padedant tėveliams, šešiamečiai atliko paruoštas interaktyvias kalbines užduotis, kurios įtvirtino išmoktų garsų tarimą, foneminės klausos įgūdžius, atskleidė žodyno ir apibendrinamųjų sąvokų žinias, ugdė rišliąją kalbą ir pažintinius gebėjimus.

Viktorinos metu vaikai ir tėveliai turėjo galimybę virtualioje erdvėje atlikti neįprastai pateiktas kalbines užduotis ir ugdyti kompiuterinio raštingumo gebėjimus.

Noriu nuoširdžiai padėkoti už bendradarbiavimą ir pagalbą visiems tėveliams viktorinos ir neįprasto nuotolinio ugdymo metu. Manau, kad ne tik vaikai, bet ir mes-suaugę įgijome naujų žinių ir naudingos patirties, dirbant su internetiniais įrankiais ir programomis.

 Raimonda Kirvėlienė, Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos logopedė metodininkė

2 komentarai

  1. Šauni akcija

  2. Smagu vėl prisiminti šias akimirkas tiek vaikučiams, tiek tėveliams. Ačiū dar kartą logopedei Raimondai, kuri ryžtingumu ir atsidavimu darbui, suteikė galimybę sudalyvauti virtualioje viktorinoje. Ši viktorina vaikučiams prisiminimuose paliko daug gražių spalvų. Taip pat logopedės pratybos nuotolinių būdu, naudojantis skype, buvo labai naudingos ir paliko didelį įspūdį.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.