Ugniagesiai gelbėtojai perspėja dėl plikledžio

Lietuvos hidrometeorologijos  tarnybos duomenimis, šią naktį,  iš lapkričio 3-osios į 4-ąją, daugelyje šalies rajonų formuosis plikledis. Todėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena gyventojams, kaip elgtis, kad plikledis kuo mažiau pakenktų normaliai jų veiklai. Jei ant kelio yra susidaręs plikledis, būkite ypač atsargūs vairuodami automobilį. Atsargiai vaikščiokite šaligatviais ir keliais. O leisdamiesi ar kildami laiptais, būtinai laikykitės už turėklų, medžių ar krūmų. Kai labai slidu, jei yra galimybė,  geriausia likti namuose, ypač pagyvenusiems žmonėms, tai padės išvengti galimų traumų.
Avėkite žemakulniais batais nelygiu padu. Plikledžio metu visiškai netinka aukštakulnė, smailiakulnė, plokščiapadė avalynė. Geriausia, kad batų kulnas būtų kvadratinis ir ne aukštesnis kaip 3 cm, o patys batai -storu nelygiu padu. O batų aulas turėtų būti aukštas, nes tai gali apsaugoti nuo čiurnos traumos.
Laiptus ir pėsčiųjų takelius prie namų pabarstykite smėliu. Eidami nelaikykite rankų kišenėse – tai tik didina galimybę netekti pusiausvyros ir pargriūti, gauti sunkią traumą. Norint išvengti griuvimo, reikia išmokti taisyklingai vaikščioti. Esant slidiems keliams ar šaligatviams, reikia eiti lėtai, mažais žingsneliais. Einant per slidžiausias vietas, reikia stengtis statyti koją pilnu padu, truputį palinkus, kad svorio centras nukryptų į priekį.
Šąlant elektros perdavimo ryšių linijos, stogai, įvairios atramos ir konstrukcijos, taip pat medžių šakos apledėja, o nuo ledo svorio gali trūkti arba lūžti. Taip pat nestovėkite ir nestatykite automobilių po dideliais medžiais.
Neužmirškite savo kaimynų: pasiteiraukite, ar jie girdėjo pranešimus. Gal šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai ar mažamečiai vaikai, šiuo metu leidžiantys laiką be tėvų. Pasidomėkite, ar jais kas nors gali pasirūpinti, jei ne – padėkite jiems arba informuokite kaimynus, kad nelaimės atveju jie gali skambinti bendruoju pagalbos  telefonu 112.

{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.