Tobulinama globos sistema

Vakar Vyriausybės posėdyje nutarta suteikti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai įgaliojimus patvirtinti Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarką.
„Šis sprendimas – dar vienas žingsnis, kuris padės užtikrinti vaikų saugumą šeimose bei paspartins vaikų globos ir įvaikinimo procesus, nustačius naują tvarką, bus aiškiau apibrėžtos būtinos procedūros ir institucijų atsakomybė“, – sakė premjeras Saulius Skvernelis.
Kaip žinia, Socialinių paslaugų įstatyme nuo 2018 m. sausio 1 d. įteisintas profesionalus budintis globotojas, kuris pagal su globos centru sudarytą bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį prižiūrės likusius be tėvų globos ar socialinės rizikos vaikus, kol jie bus grąžinti tėvams arba perkelti į globėjų ar įtėvių šeimas.
Laima Zukienė, Anykščių savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja kiek anksčiau per radijo stotį „Nykščiai FM“ kvietė gyventojus nelikti abejingiems ir, jei tik gali, padėti tiems, kam ta pagalba būtina. Juolab, kad sąlygos ir taisyklės, susijusios su globa, visą laiką tobulinamos.
„Tiek socialiniu globotoju, tiek globėju ar įtėviu norint tapti, reikia kreiptis į Vaiko teisių apsaugos skyrių. Pirminiam pokalbiui, savo motyvacijos pasitikrinimui, ar tikrai nori, ar tikrai gali tuo globėju tapti. Besikreipiantis asmuo pateikia arba leidžia Vaiko teisių skyriui surinkti dokumentus apie jį, apie jo šeimą… Kiek tų dokumentų? Dar kartą patikinu – tai nėra didelis šūsnis popierių. Pagrindiniai dokumentai tai būtų įrodantys, kad žmogus sveikas, kad turi pakankamas pajamas, gyvenamąjį būstą, kad nėra teistas už tyčinius nusikaltimus. Po motyvacinių pokalbių, po savęs pasitikrinimo, jeigu tikrai viskas yra gerai, jei nėra kažkokių rimtų ligų, nėra kažkokių trukdžių iš giminės, iš šeimos, jei visi yra sutarę, kad jie eis tuo keliu, tada tokie žmonės yra nukreipiami į Anykščių rajono socialinių paslaugų centrą, kuriame organizuojamos grupės ir vyksta globėjų, įtėvių mokymai. Tie mokymai – dešimt užsiėmimų, kurių metu žmonės giliau pasitikrina save, supranta vaikų poreikius, savo galimybes, diskutuoja su bendraminčiais, su specialistais. Ir kai gauna teigiamą išvadą, jie jau yra potencialūs globėjai, įtėviai arba socialiniai globotojai”, – kalbėjo L. Zukienė.
Šiais metais Anykščiuose socialiniais globotojais jau galės tapti 3 šeimos, kurios atitinka visus keliamus reikalavimus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.