Su savomis įmonėmis sutartis savivaldybė pasirašyti galės

Naujienų agentūros  BNS pranešime rašoma, kad Viešųjų pirkimų tarnyba, jog Anykščių savivaldybė turi nutraukti 0,6 mln. eurų (su PVM) vertės laikiną sutartį su jos valdoma komunalinių atliekų tvarkymo įmone UAB Anykščių komunalinis ūkis.

Praėjusiame rajono tarybos posėdyje tarybos nariai nubalsavo už siūlymą pratęsti sutartį su UAB Anykščių komunalinis ūkis, tačiau administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė jo nepasirašė.

„Nykščiai“ teiravosi rajono mero Sigučio Obelevičiaus, kokie bus tolesni savivaldybės administracijos veiksmai ir kodėl nebuvo skelbtas viešųjų paslaugų pirkimo konkursas, kuriame galėtų dalyvauti kitos įmonės.

„Pagal veikiančius įstatymus buvo taip, kad turėjo būti skelbiami konkursai. Metų pabaigoje Seime vykusiame posėdyje buvo priimtas įstatymas dėl vietos sandorių. Jis numato, kad jei savivaldybė mato, jog vietinė įmonė gali darbus atlikti pigiau, galima su ja pasirašyti sutartį nevykdant viešojo pirkimo. Įmonėms sunku konkuruoti su privatininkais. Kartais atsitinka taip, kad privatininkai siūlo mažesnę kainą, tačiau darbų kokybė nėra gera, be to privatininkus daug sunkiau kontroliuoti. Dabar yra gerai, kad tokie sandoriai su savivaldos įmonėmis leidžiami“, – aiškino meras. Paklaustas, ar savivaldybė nebus nubausta už tai, kad kol kas nėra sudarytos paslaugų vykdymo sutarties su komunalininkais, meras patikino, kad nuobaudos tikrai nebus, tik reiks atlikti kai kurias procedūras ir kad vėluojama dėl to, jog teko laukti Seimo sprendimo.

„Seimas metų pabaigoje priėmė įstatymų pataisas, kad savivaldybėms leidžiama sudaryti vidaus sandorius vandens ar šilumos tiekimo, nuotekų ir atliekų tvarkymo, keleivių vežimo, teritorijų ir gatvių priežiūros srityse, teikiant maitinimo paslaugas ugdymo, globos arba sveikatos priežiūros įstaigose“, – dar pridūrė S. Obelevičius.

Dalina RUPINSKIENĖ

 

 

11 Komentarai

 1. tai turetu buti ,zmoniu naudai o ne kaip dabar imoniu ir mero

  • Ar dėl žmonių

   Kada buvo dėl žmoniu. Vandens kainas jau pakėlė, konteinerius ženklino, sutartis negalioja, bus proga šiukšlių kainas pakelti. Šilumą žada branginti, nors žiemos nėra. Ar čia daroma dėl žmonių, ar kam ten žmonės rupi.

  • Svėdasų Jadzė

   Mere , kalta aplinka bet tik ne K.Šapoka.

   • tamsta sakai, tamsta žinai. Iš Svėdasų mst. ir seniūnijos gal pigiau šiukšles surinktų ir išvežtų Utenos komunalinis. Aplinkiniuose kaimuose važiuoja. O Anykščių KIK šiukšliavežis kol atvažiuoja tai ir guoliai subyra 🙂

 2. aliektrikas

  aliektrų mažna pirkt iš ko tik dūšia geidžia , tai gal šilumų iš Panavežia papirkim

 3. Vandeni pirkim is Panevezio bus pigiau siluma is Utenos mokesim perpus maziau jie moka laiku ir pigiai pirkti biokura siuksleas irgi isves Utena kam isvis reikalinga savivaldybe uzteks seniunijos nereikes islaikyti tiek valdininku ir jie nespres uz gyventojus su kokia imone sudaryti sutarti juk mokescius mokame mes darbu nera like tik pensininkai

 4. Mere, kada atleisit patarėjus? Ką jie trise daro…

 5. Man ir atrodo reikia prijungti prie Utenos nereikėtų patarėjų ir dar visokių, liktų vienas seniūnas daug lėšų sutaupytume o dabar aš ir dar daugelis iš niekur turime šiukšles atrasti kad jiems ir kikui algas mokėti

 6. Kad irkaimininiu rajonu MERAI dirba su STT,Utenos,Kupiskio,Panevezio

 7. Pastabėlė

  Jei įmonės pavadinimas registruotas be kabučių, jis tekstuose linksniuojamas: „su įmone Anykščių komunaliniu ūkiu“, „UAB Anykščių komunalinio ūkio direktoriui“ ir t. t.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.