Rekomenduoja skelbti gripo epidemijos pradžią

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Anykščių skyrius informuoja, kad 5-ąją šių metų savaitę (sausio 29-vasario 4 d.) sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Anykščių rajone toliau auga. Sergamumo rodiklis yra 151,13 atvejų 10 tūkst. gyventojų, kai 4-ąją savaitę šis rodiklis buvo 114,68 atvejai 10 tūkst. gyventojų. Jeigu pirmomis metų savaitėmis daugiau sirgo vyresnio amžiaus asmenys,  tai pastarąją savaitę sergančių gripu ir ŪVKTI vaikų tarpe užregistruota  gerokai daugiau. Vaikai sudaro net 68 proc. sergančiųjų. Keturis kartus padaugėjo sergančiųjų, kuriems nustatyta gripo diagnozė – nuo 13 atvejų iki 54 atvejų.

Į Anykščių rajono savivaldybės ligoninę 5-ąją šių metų savaitę medicinos pagalbos kreipėsi ir dėl gripo  į ligoninę paguldyti 3 vaikai. Per keturias šių metų savaites dėl gripo nesikreipė ir nebuvo paguldytas nei vienas rajono gyventojas.

Utenos apskrityje didžiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis 5-ąją savaitę išlieka Visagino mieste – 280,65 atvejai 10 tūkst. gyventojų, o mažiausias Zarasų rajone – 97,64 atvejai 10 tūkst. gyventojų. Utenos apskrities sergamumo rodiklis siekia 160,82 atvejus 10 tūkst. gyventojų.

Visose Utenos apskrities savivaldybėse didžiąją sergančiųjų gripu ir ŪVKTI dalį sudaro vaikai – nuo 51 proc. Molėtų rajone iki 77 proc. Zarasų rajone.

Gripo epidemiją rekomenduojama skelbti, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o gripas sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI  atvejų. Jau antra savaitė iš eilės, kai sergamumas gripu ir ŪVKTI  Anykščių rajone pasiekė ir viršijo epideminį lygį, susirgimai gripu sudaro 15 proc. visų registruotų ligų atvejų. Atsižvelgiant į nepalankią sergamumo gripu ir ŪVKTI epidemiologinę situaciją, Anykščių rajono savivaldybėje rekomenduoja skelbti gripo epidemijos pradžią.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.