Kur policijos akys?

Praėjusią savaitę Frankfurte prie Maino apsilankę anykštėnai nustėro – vokiečiai senjorai vartoja alkoholį viešose vietose.

„Nuvykome pasižvalgyti, nes jaunimas padovanojo pigų skrydį. Į abi puses – žmogui 40 eurų. Pragyvenimas viešbutyje dviems už naktį – 70 eurų. O įdomiausia buvo stebėti panašaus amžiaus vietinius. Nuo pat ryto vokiečiai patraukia į masinio susibūrimo vietas, kur susitinka su bendraamžiais, šnekučiuojasi ir iš stiklinių taurių gurkšnoja vietinį vyną. Kaina už stiklą – 3 eurai. Norintys vienumos perka butelį ir eina prie upės. Kur ant suolelių pasitiesia staltesėles ir taip pat gražiai leidžia laiką. Šiame regione paplitęs būtent vynas. Žmonės labai laimingi. Tą galima  pajusti iš karto, tik pasivaikščiojus po miestą”, – kalbėjo iš kelionės grįžusi anykštėnė, kurios teigimu, tiek regiono vyndarių alaus mėgėjų krašte tikrai nesitikėjo išvysti.

Prieš dešimtmetį Vokietijos teismas panaikino vienos iš savivaldų įvestą draudimą vartoti alkoholinius gėrimus viešose vietose. Tada teisėjai nusprendė, kad toks įstatymas pažeidžia žmogaus teises.

„Sausas įstatymas“ Freiburge įsigaliojo 2007 m. ir nebuvo labai griežtas – vartoti alkoholinis gėrimus viešose vietose buvo draudžiama penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 22 val. iki 6 val. Draudimu miesto valdžia norėjo pažaboti chuliganizmą, nes surinko duomenis, jog kas antras tvarkos pažeidėjas yra nuo alkoholio apsvaigęs jaunuolis.

Tuo tarpu Badeno Viurtembergo žemės teisėjai nurodė, jog valdžia turi imtis kitokių priemonių chuliganams tramdyti ir nevaržyti žmonių laisvių.

5 Komentarai

  1. Senjore ragana

    ot velnias. prie gero tai tikrai neprives.

  2. Va, čia tai senjorų gyvenimas! Pas mus, jei dar turi kapeika, tai Veryga viska draudžia.

  3. asilai valdo ,toks ir gyvenimas.

  4. Vienintelis klausimas

    greitai ne mes, o vokiečiai taps labiausiai geriančia tauta…

  5. viskas normalu

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.