Išmoka gyventojus pasieks laiku

2018 m. sausio 1 d. įsigaliojus naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymui, kuriame įteisintas išmokos vaikui („vaiko pinigų“) mokėjimas, prašymus dėl išmokos vaikui skyrimo jau pateikė 1275 Anykščių rajono gyventojai, iš jų – 491 asmuo prašymus pateikė elektroniniu būdu.

Vos prasidėjus 2018 m., dėl labai didelio besikreipiančiųjų gyventojų skaičiaus išmokai vaikui gauti visoje Lietuvoje ėmė strigti socialinės paramos šeimai informacinė sistema (SPIS). Dėl sistemos trikdžių nebuvo įmanoma sklandžiai dirbti – buvo iškilę problemų ne tik dėl išmokų vaikams prašymų suvedimo į sistemą, bet ir dėl kitų socialinių išmokų ir paslaugų rūšių administravimo, todėl buvo sutelktos visos pastangos, kad Anykščių rajono gyventojai laiku galėtų gauti ne tik išmokas vaikui, bet ir kitą jiems priklausančią socialinę paramą.

„Atsižvelgdami į susiklosčiusią situaciją, Anykščių rajono savivaldybės administracijos specialistai dirbo ne tik viršvalandžius, bet ir savaitgaliais, todėl buvo patenkinti visi pateikti prašymai gauti išmoką vaikui“, – sakė Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis.

Primename, kad pateikti prašymą išmokai vaikui gauti galima elektroniniu būdu per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt, kreipiantis į Socialinės paramos skyrių arba į socialinio darbo organizatorius seniūnijose.

Atkreipiame dėmesį, kad išmoka vaikui mokama už praėjusį mėnesį ir grąžinama už 12 praėjusių mėnesių. Tai reiškia, kad net jeigu tėvai kreiptųsi ir 2018 m. lapkričio mėn., išmoka bus išmokėta nuo 2018 m. sausio 1 d.

Kreipiantis dėl universalios 30 Eur išmokos vaikui papildomų dokumentų teikti nereikia.

Asmenys, kurie nuo 2018 m. sausio 1 d. kreipsis dėl universalios išmokos vaikui (30 Eur), prašymą pateiks tik vieną kartą ir vaikas gaus išmoką iki 18 metų, o jeigu ir toliau mokysis pagal bendrojo ugdymo programą, tai iki ją baigs, bet ne ilgiau kaip iki 21 metų.

Jeigu išmoka vaikui buvo paskirta iki 2018 m. sausio 1 d. ir jos mokėjimo laikotarpis nepasibaigęs, išmokos mokėjimas nuo 2018 m. sausio 1 d. bus tęsiamas be atskiro tėvų (globėjų) prašymo ir išmokos dydis bus perskaičiuojamas bei išmoka mokama iki paskirtos išmokos nustatyto mokėjimo laikotarpio pabaigos.

Anykščių raj. savivaldybės informacija

7 Komentarai

 1. Kokia tai išmoka? Tai antišmoka. Atima ir taip sunkiai vaikams uždirbamus pinigėlius. Sovit Union. nesakysiu dar pikčiau. niekšai. skrenda jie velniop.

 2. Pire suvitą buva vyrą mokestys.

 3. Nors neskleiskit tokiu nesamoniu, kokie dar vaiko pinigai, atimti is dirbanciu zmoniu

 4. Džiaukitės kad tiek gaunate…

 5. su tais pinigais komedija😃

 6. turejusi su tuo reikalu

  Atsiprasant tas pats b……s tik kitoj saujoj,tik popierizmo ir papildomo darbo soc darb buvo a zmonems laiko gaisinimas .

 7. Nedirbantiems gerai, dirbantys kaip visą laik nuskriausti ,bet ka tokia mūsų valdžia.
  O kam dirbti jai taip moka visokias pašalpas

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.