Barasi dėl projektuotojų neįgalumo

Negalią turinčių žmonių Anykščiuose beveik nėra. Tiksliau, nematyti, nes net miesto centras nepritaikytas jų judėjimui.
Anykštėnas Kastytis, prikaustytas prie vežimėlio nuo 2004-ųjų. Automobilį vairuojantis vyras lengvai gali nusigauti į bet kurią vietą, tačiau atvažiavęs dažniausiai priverstas ieškotis pagalbos. Anykštėną labiausiai piktina tai, jog net ir šviežiausiai pertvarkytos erdvės neįgaliesiems sunkiai įveikiamos.
„Kodėl jie su panašiais kaip aš nė nepasitarė. Visai neseniai pertvarkė sankryžą J. Biliūno gatvėje ir lyg stengėsi pritaikyti žmonėms su vežimėliais. Bet ją įveikti sudėtinga, ypač kai slidu. Nuvažiavimas nuo šaligatvio turėjo būti apie pusmetrį, o ne toks, koks dabar. Bandant nuvažiuoti, labai sunku suvaldyti, nes vežimėlis dažniausiai pradeda slysti šonu. Tas pats prie senojo buitinio, kur prieš porą metų rekonstruotų šaligatvių beveik neįmanoma savarankiškai įveikti dėl aukštų bordiūrų. Iš viso Anykščiuose neįgaliesiems galima patekti tik į įstaigų pirmąjį aukštą  – „Sodra“, Darbo birža, poliklinika, ligoninė – visur tas pats“, – piktinosi gatvių renovatoriais Kastytis.
Paprašytas dešimtbalėje sistemoje įvertinti, kaip miestas pritaikytas judėjimo negalią turintiems žmonėms, anykštėnas skyrė  trejetą.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.