Naujienos

Istorijų dvarelis bus skirtas vaikams (video)

Gegužės 30 dieną Anykščiuose lankytojams duris atvėrė nauja edukacinė erdvė. Anykštėnai pirmieji susirinko į viešą renginį – istorinio Okuličiūtės dvarelio atidarymą. Žinoma, didelių iškilmių nebuvo, susirinko tik Anykščių rajono savivaldybės administracijos,  bibliotekos darbuotojai, žiniasklaidos atstovai, kultūros įstaigų atstovai.

Naujas „Šilelio“ numeris jau prekyboje

Šią savaitę straipsnyje „Skiemonių mokyklos šimtmetį sujaukė karantinas“ skaitykite apie Skiemonių mokyklos istoriją ir nūdieną. Straipsnyje „Vilkai praranda baimės jausmą“ sužinosite Žemės ūkio skyriaus vedėjo Virmanto Velikonio ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Anykščių skyriaus valdybos pirmininko, medžioklės žinovo Rimanto Pečkaus nuomones apie vilkų populiaciją ir padarytą žalą ūkininkams.

Savivaldybei nepatiko projektuotojų apetitas

Svėdasų krašto muziejaus Kunigiškuose vadovu Vytautas Bagdonas yra nuo 1992 metų.  Per daugiau nei tris dešimtmečius veiklaus vadovo iniciatyva muziejus buvo temontuojamas, pasipildė naujais eksponatais. Tačiau pastaruoju metu Vaižganto muziejus yra bene apverktinos būklės. 2018 metais rajono savivaldybė buvo numačiusi lėšas muziejaus remontui ir paskelbusi viešąjį  konkursą projektavimui. Tačiau kažkodėl remonto darbai pradėti nebuvo. Kodėl taip įvyko, klausėme muziejaus vadovo V. Bagdono.

Anykščių rajono taryba atvėrė galimybes investuotojams

Šiandien Anykščių rajono savivaldybės taryba posėdyje priėmė sprendimą aukciono būdu išnuomoti savivaldybės patikėjimo teise valdomus, naudojamus ir disponuojamus penkis kitos paskirties (naudojimo būdas – rekreacinės teritorijos) valstybinės žemės sklypus, esančius Anykščių mieste Kranto g. 2A, K. Būgos g. 4, J. Jablonskio g. 17D, J. Jablonskio 17E, J. Jablonskio g. 17F. Sklypai suformuoti reprezentacinėse miesto vietose, šalia Šventosios upės kairiojo kranto pėsčiųjų ir dviračių tako.

„Purpurinio vakaro“ organizatoriai apsisprendė: festivalis Anykščiuose rugpjūtį – įvyks!

Ilgai svarstėme ir tarėmės, bet sprendimą priėmėme – tradicija turi tęstis. Kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ Anykščiuose įvyks ir šiais metais. Jis bus kitoks, nei planavome, tačiau svarbiausia, kad ir vėl visi susirinksime Anykščiuose“, – sako festivalį organizuojančios viešosios įstaigos „Bardai LT“ direktorius Benas Jakštas.

Kinkiniai susitiks Niūronyse

Šeštasis žygis su žemaitukais šiemet vyks gegužės 30 – birželio 6 dienomis. Šį kartą keliautojai į Niūronis (Anykščių r.) iškeliauja atskiromis gurguolėmis iš dviejų Lietuvos vietų – iš Laukuvos (Šilalės r.) ir iš Valkininkų (Varėnos r.). Anykščių rajono savivaldybė, Žemaitukų arklių augintojų asociacija, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus ir Arklio muziejus vėl organizuoja tradicinių kinkinių žygį, šiemet skirtą Tautodailės metams paminėti. Nors šiemet Respublikinė žirgų sporto ir tradicinės kultūros šventė „Bėk bėk, žirgeli!“ ir nevyks, bet tradicinių kinkinių žygių dalyviai tęsia tradiciją ir šeštą kartą išsiruošė į žygį „Su žemaitukais – į „Bėk bėk, žirgeli!”.

Ašaras kasdien matanti veterinarė: skaudžią pamoką žmonės išmoksta per vėlai

Karantino metu daugelyje sričių gyvenimas buvo sustojęs. Tačiau tik ne veterinarijos klinikose – čia darbas vyksta visu pajėgumu net ir tokiomis sudėtingomis aplinkybėmis. Veterinarų rankose kasdien atsiduria tūkstančiai gyvybių. Dešimtmetį gyvūnus gydanti veterinarė šeimininkų ašaras mato kasdien, tačiau apgailestauja, kad žmonės vis tiek nepasimoko iš skaudžių klaidų ir pernelyg atsainiai žiūri į mylimų augintinių prevenciją nuo mirtino pavojaus.