Žaliųjų posūkių rodyklių prie šviesoforų dar teks palūkėti

Praėjusiais metais susisiekimo ministro Jaroslav Narkevič  įsakymu buvo pakeistos kelių šviesoforų įrengimo taisyklės.  Nuo lapkričio 1 d. įsigaliojo pokyčiai, pagal kuriuos lentelės ant šviesoforų su žaliomis rodyklėmis nebegali būti įrenginėjamos. 

Apie tai, kada nuimtos  žaliosios rodyklės  Anykščių mieste bus grąžintos, „Nykščiai“ aiškinasi su Bendrojo ir ūkio skyriaus vyriausiuoju specialistu Linu Šulskumi.

„Prieš naujuosius metus nuo šviesoforų miesto centre ir prie „Anykštos“ parduotuvės buvo nuimtos žaliosios posūkio rodyklės, nes to reikalavo pakeistos šviesoforų įrengimo taisyklės. Kilus skandalui, pakeitimai buvo atšaukti, buvo vėl pakeistos Kelių eismo taisyklės (KET).  Sausio 17 d. Susisiekimo ministerijos įsakymu žaliosios rodyklės vėl grąžinamos į savo vietas. Bet taisyklėse yra apribojimų ir išlygų. Savivaldybės Saugaus eismo komisijos posėdis vyks sausio 29 dieną, jame bus sprendžiama, kur grąžinti žaliąsias rodykles. Tačiau komisijos posėdžio sprendimas dar turės būti derinamas su VšĮ „Transporto kompetencijų agentūra“. Viešoji įstaiga Transporto kompetencijų agentūra pagal savo patvirtintą metodiką, suderintą su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, atlieka sprendimo įrengti prie transporto šviesoforo raudono signalo lentelę su žalia rodykle vertinimą eismo saugumo ir pralaidumo požiūriu. Galutinis komisijos  sprendimas priklauso nuo agentūros“, – situacija „Nykščiams“ paaiškino L. Šulskus.

Tad taip ir lieka kol kas neaišku, kur ir kada bus grąžintos ir ar išvis bus grąžintos žaliosios posūkių rodyklės prie miesto šviesoforų.

Dalina RUPINSKIENĖ

 

 

 

 

32 komentarai

 1. Nemoki dirbti eik lauk

 2. Kas konkrečiai pakeista KET?

 3. Ir dar: kokiais neatidėliotinais rūpesčiais prispausta ta komisija, kad susirinks tik 29 d.? O kvorumas bus? Ir kas čia per darinys VšĮ Transporto kompetencijų agentūra? Tai ką jie visi veikė, kai buvo pudrinamos smegenys apie tipo ES reikalavimus nuimti tas lenteles, o po to paaiškėjo, kad iš viso tebuvo siūlymas neįrenginėti naujų? p. Šulskau, paaiškinkite normaliai, o ne taip, kad viskas atrodytų laaaabai reikšminga. Nors iš tikrųjų tokiuose Anykščiuose durnystes galima ištaisyti be jokių tokių Tamstos nupasakotų peripetijų: komisija svarstys, derins, viešoji įstaiga pagal savo metodiką priims sprendimą… Nejaugi jums atrodo, kad žmonės tokie kvaili, kad jiems galima burt bile ką ir net be kavos tirščių? Ir bent kurį laiką siūlyčiau vengti bet kokiame kontekste minėti Susiekimo ministerijos pavadinimą.

 4. Man atrodo konkrečiai priklauso nuo žmogaus proto sako kvailą ir bažnyčioj muša, koks čia su siekimo ministras jam ir tualeto ne leisčiau valyt anykščiu

 5. Oho, kiek darbo. Net 3 sviesoforai Anyksciuose. Ir visur praktiskai trisale sankryza. Na, ir ka cia mastyt reikia. Visur turi kabet zalios rodykles, ypac prie Maximos. Su zalia rodykle pestiesiems netgi saugiau, nes jiems raudona ir jie neina per gatve. O kai jiems zalia ir vairuotojams zalia sukt i desine. Prie Anykstos zalios ir nebuvo net, bet reikia.

 6. Matomai labai užsiėmę...DDD

  Anykščiuose tiek sankryžų , kad svarstys (mano manymu) dar kelis kartus. Juk reikia pasiridyti svarbiems ir valdingiems…DDD Anykščiuose su valdžiažmogių veikla visada šitaip…

 7. tai buvusio teisiamo zmogelis ,susidaro nuomone ,kad jis net nesupranta ka jis ten daro ir ko sedi,komisija ,tik uz ka mes mokam jam pinigus ir kiek ten tokiu yra

 8. Gal redakcijos žurnalistai gali paklausti poną valdininką dėl naujų ženklų, draudžiančių automobilių stovėjimą, įrengimas prie atliekų surinkimo konteinerių bus tokia pačia procedūra vykdomas ar tam yra išimčių.
  Ačiū.

 9. greičiau kabink, o ne smegenis pudrinęs mums,eks policajau.Ko čia išsidirbinėja tokie veikėjai? Pririnko Tubis visokių,tai neina susikalbėyi iš pasipūtimo

 10. Anykščiai

  https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/35a5cf10392a11ea829bc2bea81c1194
  Prašom ponai, pasiskaitykit neloję apie neišmanymą

  • Anykščiams

   Ką jus mums „ponams“ siūlot pasiskaityti ? Taip ir likau nifigą nesupratęs. Jus mums rankšluosčių išklotinių nesiūlykit skaityti (čia jūsų darbas ). Mums reikia aiškiai ir konkrečiai žinoti , kada bus rodyklės ??? Beje ,…mes nelojam ,o reikalaujam.

 11. jis net per kelis menesius nesugebejo ,pastatyti greicio ribojancio zenklo per gyvenviete ,sena nuverte o po remonto kelio nebera ,tai ir varo kas kiek nori ,kol ivyks ivykis

 12. Marijampolej greit atstate rodykles…. pas mus, kaip ir tikejausi,….kazkokia komisija spres kelis menesius, paskui kita komisija ziures ka prikomisavo pirma komisija, aisku vel kelis menesius …. bleee

 13. Prie maksimos daryt žieda

  • anyksciuose nei vieno ziedo nereikia. nebesiulyk cia nesamoniu.

  • prie maksimos kaip prie maksimos, o va prie autobusu stoties buvo galimybe padaryt zieda! bet kur tau, geriau stovekim tuscioj sankryzoj ir birbinkim prie raudonos… juk koksnors viens dzivyni tedey is vis neryja salietros, a ne?

   • Žinok, būtų padarę. Bet kažkoks buvęs policinikas paprašė susirinkt saugaus eismo komisiją, kad ši apsvarstytų šį klausimą, kažkurių metų vasario 30 dieną. Tai jie ir laukia tos 30 dienos… Ir niekaip be instrukcijų nesupranta, kodėl ji neišaušta.

  • Anykščiai nemoka žiedais važiuot. Retas kuris išvažiuodamas nuo Kavarsko pusės iš naujo žiedo rodo posūkį. O tu kaip durnas turi stovėt ir laukt – važiuos žiedu į Troškūnus, ar leisis į miestą.

   • tas tiesa, nemoka… nes naujoves senstanciam kaime netoleruotinos… juk visi pamenat kiek verkenciu buvo del ziedo statybos…. pas mus labiau supranta zalia tai zalia, raudona tai raudona…vsio 🙂

   • Posūkis po..i, gali palaukti, va kai važiuoji žiedu, o nuo Kavarsko koks validolis net nestabdydamas varo į miestą…, o ką, jam juk tiesiai🧐

 14. Ar kaba to rodykle as nekreipiu demesio , kai suku i desine as visiskai neziuriu kokia ten sviesa dega , tik ziuriu kad zmogus nepasimaisytu , o jeigu iseina pries masina tai as ant stabdziu tai sveikas ir zmogus ir masina.

 15. O pas Tamsta is tikruku tik 3 vingiai smegeninej? Isakymai, instrukcijos rasomos butent tkiems, kurie patys nesugeba be njurodymu veikti . Beda ta, kad pas mus dar ir isakymus raso tokie pat, kokie ir vykdo.

 16. Nykščių redakcijai

  Prašyčiau viešai paskelbti p.Šulskaus minimos komisijos, kuri susirinks (gal) sausio 29 d. vardinį sąrašą. Kad anykštėnai žinotų, kas taip užsiėmęs, kad beveik mėnesį laiko po lentelių nuėmimo atšaukimo negali susirinkti ar nuotoliniu būdu pabendrauti ir išspręsti 2-3 lentelių klausimo. Ir apskritai būtų įdomu paskaityti išsamią publikaciją apie tos komisijos nuveikiamus darbus vardan tos Lietuvos. Ačiū.

 17. Idomu kada bus ženklai sustatyti prie viados degalynės link elmininku,išvažiuojantieji iš jos net nežyno kur pagrindinis kelias,o avariniu situaciju būna kiekviena diena

 18. vyti lauk visus mentus iš savivaldybės

 19. Labai gerų, protingų patarimų yra.Komisija pasiskaitykit.!!!!Kuo greičiau laukiam žalių rodyklių.

  • Ažupiečiui

   Skaityti patarimų žemas lygis. Jie protingiausi ir (kelis kartus) paposėdžiavę nutars . O kaip nutars dar neaišku…???

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.