Sutaupė šildymui

Aiškėja, jog kai kurios savivaldybei pavaldžios įstaigos šią žiemą kaip ir gyventojai už šilumą mokės gerokai mažiau. Bene įspūdingiausiai sumažėjo Anykščių kultūros centro, kai kurių muziejų ir ugdymo įstaigų sąskaitos.
Tam įtakos turėjo ir smukusi kilovatvalandės kaina, ir renovacija. Pernai UAB „Anykščių šiluma“ tuo pačiu metu buvo tarp trijų blogiausiųjų šalyje šilumos tiekėjų. Dabar – maždaug per vidurį. Renovatoriai taip pat buvo priversti pasitempti ir ištaisyti broką.
„Daugelį procesų stebiu asmeniškai. Galiu pasakyti, kad Kultūros centras sutaupė tikrai didelę sumą šilumos energijai. Ir tos lėšos, kurių papildomai atsirado tiek muziejuose, tiek mokyklose, bus panaudotos įstaigų kitoms reikmėms. Jos jau kreipėsi į Anykščių rajono tarybą, kad būtų leista pasinaudoti tuo, kas sutaupyta. Manau, kad politikai pritars mano pasirašytiems sprendimų projektams. Pinigų atsiras darbuotojų skatinimui, įrangos įsigijimui ir panašiai. Šilumos kainų skirtumas akivaizdus ir viską darysime, kad jos dar labiau mažėtų arba bent jau nedidėtų, jei net bus panaikintos PVM lengvatos“, – teigė Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.
Kad šilumos kainos gali būti mažinamos parodė uteniškių pavyzdys  lapkričio viduryje Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija kaimynų kilovatvalandę atpigino dar 11 proc. Dabar Utena pirmoje vietoje šalyje – 3,56 ct/kWh (be PVM). Anykštėnai kol kas mokės 6,49 ct, o paskutinėje vietoje esantys biržiečiai –  8,73 ct.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.