Rajone 21 medžiotojų būrelis jungia apie 700 narių

Rugpjūčio 15 d. prasidėjo briedžių ir tauriųjų elnių patinų medžioklė. Šią dieną prasideda ir paukščių medžioklės sezonas.

Iki gruodžio 15 d. galima medžioti didžiąsias antis, rudagalves krykles, klykuoles, kanadines bernikles, kuoduotąsias antis, laukius, iki lapkričio 30 d. – perkūno oželius ir slankas. Aplinkosaugininkai primena, kad medžiotojai ne tik turi teisę naudotis gyvūnijos ištekliais, bet ir privalo jais rūpintis.

Kaip teigia LR Aplinkos ministerija, briedžių, tauriųjų elnių ir kitų elninių žvėrių Lietuvos miškuose gausėja, o apskaitų duomenimis šiais metais šalies miškuose yra 887 briedžiais ir net 8484 tauriaisiais elniais daugiau nei praėjusiais, nežiūrint to, kad praėjusį medžioklės sezoną buvo sumedžiota 283 briedžiais ir 3424 elniais daugiau, lyginant su 2020-2021 m. medžioklės sezonu.

„Nykščiai“ klausė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Anykščių skyriaus valdybos pirmininko, medžioklės žinovo Rimanto Pečkaus ar rajono medžiotojų būreliai susiskaičiavo savo žvėrių bandas medžioklės plotuose?

„Kaip anksčiau esame kalbėję, žvėrių populiaciją medžiotojai skaičiuoja žiemą pagal pėdsakus. Visus skaičius agentūrai pateikiame iki balandžio 1 dienos. Lentelėje yra grafos: koks buvo medžiojamų žvėrių limitas; kiek sumedžiota; preliminarus skaičius kiek būrelių medžioklės plotuose yra žvėrių; kiek siūloma sumedžioti sekančio sezono metu“, – sakė valdybos pirmininkas.

Paklaustas, kas nustato žvėrių sumedžiojimo limitą ir kiek rajone medžiotojų burelių, R. Pečkus kalbėjo: „Anykščių rajone yra užregistruotas 21 medžiotojų būrelis, kuris jungia apie 700 medžiotojų. Sumedžiojamą žvėrių limitą nustato Limitų skirstymo komisija, kuri yra sudaryta kiekvienoje šalies savivaldybėje“.

NYKŠČIAI

4 komentarai

  1. Koks „Medeinos“ medžiotojų klubo amžiaus vidurkis?

  2. Teko girdet , kad raj. medziotojai nepasizymi taiklumu , o tai sitoks burys medziotoju ,jeigu nusautu po viena ar du zveris ar pauksius tai miskai butu tusti tustuteliai , o danguje skraidytu vien tik varnos ir kuosos .

  3. Dieve koksnusišnekėjimas tavo brakonieriai kilpos daugiau pagauna kaip tavo medžiotojai nušauna, kažkodėl krakodilai nešliaužiaja po miškus

    • tiek vieni, tiek kiti dėl pramogos žudo. Ir yra didžiausias nusišnekėjimas aiškinant, kad jie gamtos vaikai, reguliuoja, šeriai ir panašūs briedai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.