Rinkosi kraštotyrininkai

Balandžio 27 dieną, nuo 11 val. į sambūrį-seminarą „Draugaukime – Bendraukime – Bendradarbiaukime“ Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje rinkosi kraštotyrininkai.

Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugija šiemet mini jau 12-uosius savo gyvavimo metus. Kaip sakė draugijos valdybos pirmininkas Tautvydas Kontrimavičius, draugijos narių skaičius yra pastovus, jai priklauso apie 50-60 kraštotyros mėgėjų. O šeštadienį į renginį susirinko daugiau kaip 30.

Susirinkusiuosius pasveikino bibliotekos direktorė Jurgita Bugailiškienė, kuri įteikė ir dvi padėkas. Pirmiausiai padėka už fotografo Izidoriaus Girčio palikimo atradimą, išsaugojimą ir populiarinimą įteikta Irmai Randakevičienei, o kita padėka – Vilniaus anykštėnų sambūrio organizatorei Reginai Smetonaitei (pagrindinėje nuotraukoje).

T. Kontrimavičius aptarė draugijos reikalus, pasidžiaugė, kad vyriausia Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos narė Veronika Dikčiuvienė, būdama 94 metų aktyviai kraštotyriniame darbe naudoja šiuolaikines priemones. Pasak T.Kontrimavičiaus, pati seniausia kraštotyrininkė Anykščių rajone gyvena Kavarske. Sofijai Šleikuvienei jau 97 metai.

Pranešimus apie krašto genealogiją, knygų kolekcijas ir vietinės gamtos grožį skaitė Gediminas Grina, Irena Andrukaitienė ir Genovaitė Ražanienė, O Bronius Šablevičius pristatė naują savo knygą „Anykščių krašto gamtos anatomija“.
Sambūrį organizavo Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugija ir Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka.

Vienas komentaras

  1. Miela malonu matyti pažįstamus žmones. Linkėjimai su didžiausia pagarba Broniui Šablevičiui, su kuriuo teko dirbti labai seniai…tuomet abu nebuvome tais, kas esame šiandien…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.