Pretendentų tapti rajono tarybos nariais – net 174

Kovo 5-ąją vyksiančiuose tiesioginiuose merų ir savivaldybių tarybų rinkimuose Anykščių rajono savivaldybės rinkimų komisijai vadovauja Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė  Lina Pagalienė.

„Nykščiai“ rinkimų komisijos pirmininkės klausė, kiek yra kandidatų, pretenduojančių tapti rajono tarybos nariais?

Dalyvaujančios rinkimuose 6 partijos pateikė 174 kandidatus į rajono tarybą. Nuo partijų teikti kandidatai: Lietuvos socialdemokratų partijos sąraše – 37, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ sąraše – 22, Darbo partijos sąraše – 17, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše – 31, Liberalų sąjūdžio sąraše – 32, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše – 35. 

Kokia situacija su Darbo partijos kandidatais? Kiek žinome, kai kurie VRK yra neregistruoti.

 Pažymiu, kad LR vyriausiosios rinkimų komisijos 2023 m. sausio 17 d. sprendimu Nr. Sp-16, nuspręsta neregistruoti 13 Darbo partijos Anykščių skyriaus keliamų kandidatų, neatitinkančių Rinkimų kodekso reikalavimų. Šis sprendimas buvo apskųstas L R administracinių bylų įstatymo nustatyta tvarka. Šiandien  Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo posėdyje nagrinėta byla dėl minėto LR vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimo. Teismo sprendimo LR vyriausiosios rinkimų komisija šiuo metu dar nėra gavusi. Apie Teismo sprendimus bus pranešta šiandien, 17.00 val. vyksiančiame LR vyriausiosios rinkimų komisijos posėdyje. Posėdžio tiesioginę transliaciją galima stebėti – https://youtu.be/JJFaRLq_t8M.

Kiek anykštėnų pretenduoja tapti rajono merais?

Rajono meru tapti pareiškė norą penki anykštėnai. Keturi iš jų partijų Anykščių skyrių pirmininkai: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatas Sigutis Obelevičius, Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Dainius Žiogelis, Liberalų sąjūdžio kandidatas Mindaugas Sargūnas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Kęstutis Tubis ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatė Sonata Veršelienė.  Darbo partija savo kandidato į merus nesiūlė.

NYKŠČIAI

5 komentarai

 1. visi nori papildomo uždarbio už juokų kretimą ir žaidimą telefonais posėdžių metu bei valdžios statuso ir tarybos nario neliečiamybės, kad galėtų ištvirkauti ir kitaip naudotis privilegijomis.

  • nori ateiti nauji zmones, kuriems nusibodo ziuret i toki nusekenta rajona, suzlugdytus verslus, vien tik biudzetines darbo vietas

  • Pritariu, nes ką jie gero padarė dėl rajono gyventojų. Svarbiausia kai dirbo iš namų, nes ko tik neparodė kokioje kėdėje sėdi, kad ką turi. Kaip vaikai. Arba kai prisijungia važiuojant automobiliu. Nesinori tokio vairuotojo sutikti ar galės laiku pamatyti kas vyksta gatvėje.

 2. TAI SVARBU !

  Siūlau tokį rinkiminį šūkį: NEI VIENO \BUVUSIO KOMUNISTO Į ANYKŠČIŲ RAJONO TARYBĄ !!! 🙂

 3. Andrioniškio bobūnė

  Kokie gi čia nauji „ateiviai“ susiruošė į savivaldybės tarybą? Taigi tie patys skylučių trynėjai ir ilgaliežuviai.
  Čia jau tokiais muilo burbulais neapgausit.
  Sėdi ir dabar taryboje ir naujai atsisėdę verslininkai, bet gal tik dėl savo jaučių uodegų gerovės ir bendrovės pelno rūpinasi, o ne rajono stiprinimu ir visų gyventojų bendru interesu.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.