Policijos pareigūnai šalia Kavarsko sustabdė automobilį su neteisėtais keleiviais

Rugpjūčio 9-ąją, apie 06.40 valandą, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai Utenos rajone, Jasonių kaimo ribose, kelyje Zarasai–Utena–Kaunas, stabdė automobilį „CRYSLER“, tačiau vairuotojas į pareigūnų reikalavimą sustoti nereagavo, o padidinęs greitį nurūko toliau. Pareigūnai nedelsdami pradėjo persekioti dideliu greičiu sprunkantį „CRYSLER“ automobilį.

Su įjungtais švyturėliais Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai beveik 20 min. vijosi automobilį, kuris važiavo link Anykščių rajono. Įžūliai manevruodamas automobilis lenkė kitas transporto priemones, ne kartą kirsdamas ištisinę liniją ir išvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą. Vairuotojas privertė kitas transporto priemones staigiai stabdyti, keisti važiavimo kryptį, lenkė sankryžoje ir kėlė avarinę situaciją kelyje.

Tuo pačiu metu Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnai apie persekiojamą automobilį ir jo buvimo vietą informavo Anykščių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus ekipažą, kuris Anykščių rajone, šalia Kavarsko miestelio, per kelią ištiesė transporto priemonių priverstinio stabdymo priemonę – dygliuotą juostą.

Nesitikėdamas tokios kliūties, „CRYSLER“ automobilis pralėkė per ištiestą dygliuotą juostą. Su pradurtomis padangomis dar nuvažiavęs beveik vieną kilometrą, bėglių automobilis sustojo šalikelėje, o vairuotojas netikėtai pasileido bėgti į laukus. Ekipažų pareigūnų tinkama taktika ir pasirengimas leido greitai reaguoti ir pasivyti pabėgusį vairuotoją.

Aiškinantis aplinkybes, paaiškėjo, kad „CRYSLER“ automobilį vairavo Gruzijos pilietis, su juo drauge automobilyje vyko dar 11 neteisėtai sieną kirtusių Irano ir Afganistano piliečių. Visi neteisėti migrantai buvo sulaikyti ir perduoti Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Vilniaus pasienio rinktinei. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vairuotojui už pavojingą vairavimą ir nepaklusimą pareigūnų reikalavimams surašytas administracinio nusižengimo protokolas (LR ANK 420 str. 1 d. ir 426 str. 5 d.).

UAVPK informacija

Vienas komentaras

  1. Kažkas naujo…“neteisėti keleiviai“.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.