Poeto Vytauto Mačernio mylimoji – Anykščių krašto dukra

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejus antradienį surengtame Aldonos Ruseckaitės biografinės knygos „Dūžtančios formos: romanas apie Vytautą Mačernį“ pristatyme autorė ieškojo poeto sąsajų su Anykščiais. Knygos autorė pasakojo, kaip rinko medžiagą, kaip bendravo su iš Lagedžių kaimo (šalia Anykščių) kilusia, iki karo Karazijos vyno gamykloje buhaltere dirbusia, dabar Vilniuje gyvenančia 98-erių poeto mylimąja Brone Vildžiūnaite.

Knygoje poeto mylimąją autorė pavadino Sofija Visvaldaite ir paaiškino, kodėl taip pasielgė. „Niekada neteko rašyti knygoje apie dar gyvenantį žmogų ir iš pagarbos gerb. Bronei vardą ir pavardę pakeičiau. Ji neprieštaravo. Bronė uždara, niekada niekam nedavė interviu, niekam apie Mačernį nepasakojo. Poeto meilės laiškus atidavė muziejui tik tada, kai pačiai sukako 95 metai. Ir leidimo tuoktis originalą, datuotą 1943 metų rugpjūčio 12 dieną, padovanojo muziejui“, – pasakojo A. Ruseckaitė.

Į knygos autorės pasakojimus apie poeto Mačernio gyvenimo akimirkas įsiterpdavo aktorės Daivos Škelevaitės skaitomos ištraukos iš knygos ir Anykščių kultūros centro režisieriaus Juliaus Jakubėno deklamuojama Mačernio poezija.

Besibaigiant renginiui, laukė netikėta staigmena. Muziejaus direktorius Antanas Verbickas telefonu paskambino  Bronei Vildžiūnaitei, kuri laukė sutarto skambučio. Poeto mylimoji  dėkojo knygos apie Mačernį autorei Aldonai Ruseckaitei, o anykštėnai į Vilnių „pasiuntė“  pagarbos aplodismentus…

Dalina RUPINSKIENĖ

  

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.