Panevėžyje minės Lietuvos kariuomenės dieną

Kasmet vis gausesnės anykštėnų savanorių pajėgos šiandien žygiuos šventiniame parade.
Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 505-osios lengvosios pėstininkų kuopos kariams šie metai buvo išskirtiniai tuo, jog vyko kaip niekad daug pratybų. O spalio viduryje Andrioniškio ir Kurklių seniūnijose įvyko didžiausio masto mokymai, kuriuose iš viso dalyvavo 1200 karių iš Belgijos, Danijos, Jungtinių Valstijų, Gruzijos ir Latvijos.
Anykštėnų kariams susitikimai su sąjungininkais nėra naujiena. Kraštiečiai yra dalyvavę bemaž visose svarbiausiose Lietuvos kariuomenės misijose užsienyje.
Vietos pėstininkų kuopą sudaro kiek daugiau nei šimtas žmonių.
Garsiausi šių laikų Anykščių krašto kariškiai: Jonas Andriuškevičius, buvęs Lietuvos kariuomenės vadas; Almantas Leika, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas; Artūras Leita, buvęs Lietuvos karinių oro pajėgų vadas; Gintaras Bagdonas, Generolo Jono Þemaičio karo akademijos viršininkas; Gediminas Grina, buvęs Valstybės saugumo departamento generalinis direktorius.
Minint Lietuvos kariuomenės dieną ir kariuomenės atkūrimo 98-ąsias metines, Vilniuje, Katedros aikštėje, vyks iškilminga karių rikiuotė ir karių paradas Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.