„Pakeleivingi“ pranoksta lūkesčius

Anykščių kultūros centre spalio 11-ąją prasidėjo nacionalinės dramaturgijos festivalis „Pakeleivingi“. Kultūros centro direktorė Dijana Petrokaitė po pirmųjų spektaklių teigė, kad yra nepaprastai patenkinta ir spektakliais ir žiūrovais.

 

Šiemet festivalio metu bus parodyta 8 spektakliai. Pirmuosius 4 spektaklius žiūrovai jau išvydo šį savaitgalį. „Esu nepaprastai patenkinta, nes spektakliai stiprūs, skirtingi, žiūrovai aktyvūs. Pirmą kartą nekyla minčių, kad galbūt teks kurį nors spektaklį atšaukti. Mane maloniai nustebino Alytaus miesto teatras, kuris užėmė Klaipėdos teatro vietą, nes iš Kinijos nespėjo grįžti klaipėdiečių dekoracijos. Tai labai stiprus kolektyvas, žinoma, ir pjesė, kurią parašė Herkus Kunčius, išskirtinė medžiaga. O po Jaunimo teatro spektaklio „Autonomija“ vyko diskusija. Aktorius nustebino anykštėnų reakcija ir aktyvumas. Na, o sekmadienį buvo visai kitoks spektaklis, nes norėjome, kad žmonės pasijuoktų, atsipūstų, ir tai pavyko. Panevėžio teatras „Menas“ rodė „Dobilėlį penkialapį“, – sakė D. Petrokaitė.

Šį savaitgalį anykštėnai pamatys dar 4 spektaklius. „Labai kviečiu tuos, kurie šį savaitgalį neturėjo laiko, užsukti į festivalio spektaklius“, – sakė Kultūros centro direktorė D. Petrokaitė.

Linas BITVINSKAS

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.