Negirdėjo, jog Anykščių gydymo įstaigose būtų kyšininkaujama

Postą išsaugojęs mero patarėjas Donaldas Vaičiūnas mano, jog gruodžio mėnesio bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa, kurios duomenimis – kas antras žmogus yra davęs kyšį medikui, anykštėnams netinka. Politiko teigimu, apie tokius negatyvius socialinius reiškinius jam neteko girdėti mažiausiai penkerius metus.
Nacionalinės gydymo įstaigų asociacijos užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas parodė, jog kyšiai duodami, o ne reikalaujami. Apie tai, jog gydytojas akivaizdžiai užsiminė, kad nori papildomo atlygio, nurodė tik vienas iš 20-ties respondentų. Iš viso tyrime dalyvavo daugiau nei 1000 asmenų. Dažniau atsidėkoti yra linkę mažiausias pajamas gaunantys, 46-erių ir vyresni didmiesčių bei rajono centrų gyventojai.
„Tiesiog su šituo dalyku nesu susidūręs, todėl negaliu nei patvirtinti, nei paneigti. Aš tik labai tikiu, kad taip nėra. Esu girdėjęs, kad kai kuriuose rajonuose už atitinkamas medicinines paslaugas, nebūtinai slaugos ligoninėse, yra atsilyginama papildomai. Kaip ir mano močiutė – prieš daugiau nei dešimtmetį būtinai turėjo sumokėti gydytojui kelias dešimtis litų už atliktą akies operaciją. Kitaip negalėjo, nes jos kaimynė davė. Labai norėčiau tikėti, kad taip nebėra. Taip buvo anksčiau, taip kitur dar yra ir dabar, bet turiu vilties, jog naujajai valdžiai, naujajai vyriausybei pavyks kiek labiau apnaikinti tą negerą praktiką“, – sakė D. Vaičiūnas.
Tyrimas atskleidė, jog dažniausiai akis į akį su medikais pabendrauti, t.y., įkišti pinigų į kišenę linkę asmenys, turintys vidurinįjį arba net menkesnį išsilavinimą. Greičiausiai dėl mažo išprusimo jie mano, jog medikui reputacija iš viso nerūpi ir tik kyšis užtikrins tinkamą paslaugų kokybę.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.