Maras – jau visoje Lietuvoje

Per savaitę Anykščių rajone 12-ka naujų afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejų. Vienas – Kėdainių rajone. Kiek ankščiau užkrėsta gaišena rasta netoli Biržų.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šią savaitę AKM nustatytas 15-kai šernų (12-kai nugaišusių ir 3-ims sumedžiotiems).
5-ios AKM virusu užsikrėtusių šernų gaišenos buvo aptiktos Troškūnų ir 7-ios – Traupio seniūnijų miškuose (Anykščių r.). Sumedžioti šernai buvo Pelėdnagių (Kėdainių r.), Anykščių ir Andrioniškio (Anykščių r.) savivaldybių medžioklės plotuose.
Seniūnijose, kuriose rasti nugaišę šernai, toliau vykdoma intensyvi AKM stebėsenos programa. Be to, užkrėstose zonose tikrinami maži kiaulininkystės ūkiai dėl biologinio saugumo reikalavimų įgyvendinimo.
Paliegusių skeltanagių jau yra pastebėję Pakruojo ir Joniškio rajono medžiotojai.  
Lietuvoje nuo šių metų pradžios nustatytos 257 AKM židinių vietos, virusas patvirtintas 380 šernų (307 nugaišusiems ir 73 sumedžiotiems).
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad radus šerno gaišeną, apie tai reikia informuoti teritorines valstybines maisto ir veterinarijos tarnybas arba paskambinti nemokamu, visą parą veikiančiu telefono numeriu 8 800 40403. Šerno gaišenų nereikia liesti ar judinti, mėginti transportuoti. Mėginius paims ir visus darbus, susijusius su saugiu gaišenos sunaikinimu, atliks atvykę specialistai.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.