Loreta Jastramskienė – 2018 m. Juozo Tumo – Vaižganto premijos laureatė

Rugsėjo 6 dieną Žurnalistų namuose įvyko Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ir Lietuvos rašytojų sąjungos įsteigtos Juozo Tumo – Vaižganto premijos vertinimo komisijos posėdis, kuriame sprendė, kam suteikti Juozo Tumo – Vaižganto premiją.

Vertinimo komisija rinkosi iš 5 kandidatūrų. Šiemet Juozo Tumo – Vaižganto premijai buvo pasiūlytos šios knygos ir autoriai:
1. Loreta Jastramskienė – knyga „Bilietas į Grįžulo Ratus“.
2. Romas Sadauskas – knyga „Katino dienos“.
3. Leonas Peleckis – Kaktavičius – pristatomas už knygas „Ir dar kartą žodis: esė, pokalbiai, atklastai“, „Knygnešys iš Toronto: biografija“ ir „Algimantas Baltakis: gyvenimas – meno kūrinys“.
4. Aurimas Švedas – knyga „Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus“ .
5. Tomas Kavaliauskas – knyga „Zen Sex“ .
Nutarta 2018 m. Juozo Tumo – Vaižganto premiją skirti Loretai Jastramskienei. Tai įvertinimas už esė apie dvylika pasaulio rašytojų, kurių kūryba atspindėjo amžiaus istorinius įvykius, požiūrį į individą ir visuomenę, kūrybos prasmę, atsakomybę už žmonijos ateitį. Loreta Jastramskienė, suderinusi žurnalistiką ir literatūrą, talentingai atskleidė savo herojų, kurių kūriniai gyvena Šiaurės miestelyje kartu su knygos autore, žmogiškumą, jautrumą, atsakomybę, polėkį.
„Šileliui“ naujoji premijos laureatė teigė, kad jai malonu, kad buvo įvertintas jos darbas.  „Juozo Tumo-Vaižganto premija man skirta už esė knygą „Bilietas į Grįžulo Ratus“. Tai ketvirtoji mano knyga ir pirma, įvertinta premija. Jaučiuosi taip, kaip jaustųsi kiekvienas kūrėjas, daug metų dirbęs ir sulaukęs įvertinimo. Jaučiuosi dėkinga“, – „Šileliui sakė L. Jastaramskienė.

ŠILELIS

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.