Kurkliuose paukšteliai jau turi namus

Kovo 20-oji  – Pasaulinė Žemės diena. Tai nuostabus laikas, tai  pavasario lygiadienis, kai susilygina dienos ir nakties laikas visuose Žemės rutulio taškuose. 1992 m. ši diena oficialiai įteisinta ir mūsų šalyje. Tai skatinanti žmonių ir gamtos darną, pagarbą ir meilę žemei.

Kurklių miestelio bendruomenės aktyvas suorganizavo Žemės dienos paminėjimą. Iškėlėme Žemės dienos vėliavą, pradinukai su darželinukais papuošė medį, simbolizuojantį atskrendančius paukščius, bei pavasario gėles. 1 – 2 klasės mokiniai paruošė piešinių parodą. Padarytas traukinukas, kuris skelbia, kad žemę reikia  saugoti, globoti, neteršti. Visas atliekas rūšiuoti pagal paskirtį.

Kokia gi šventė be inkilėlių. Mūsų kurkliečiai jų pagamino arti dvidešimt, kurie jau  įkelti ir laukia paukštelių. Vykdėme akciją  „Ir paukščiai nori turėti namus“.

Mūsų aktyvus bendruomenės narys  Juozas Navickas pagamino net septynis inkilėlius, taip pat ir Virgaudas Kavaliauskas gamino inkilus, kurie buvo įkelti į medžius. Inkilus gamino pradinukų ir darželinukų tevėliai. Ačiū inkilų meistrams, kuriems buvo įteiktos kuklios dovanėlės.

Šventę pradėjome grojant muzikai ir montažu apie Žemę. Eiles skaitė B. Šniuikienė, L. Pupelienė, E. Dedelienė, o pradinukai su darželinukais deklamavo eiles apie pavasarį, paukštelius. Bibliotekos vedėja         G. Adamavičiūtė sekė pasaką apie pavasarį, pasveikino su švente ir įteikė vaikučiams dovanų – saldainių. Po to ėjome į lauką kelti inkilėlių.

Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie šventės organizavimo, seniūnijos darbuotojoms, mokytojai L. Pupelienei bei jos vaikučiams, mokytojai L. Prackūnienei ir jos vaikučiams, B. Šniuikienei ir J. Šniuikaitei.

Kurklių miestelio bendruomenės pirmininkė E. Dedelienė

Vienas komentaras

  1. nu viškai kaip daraktarinėj makyklaj, tik skirtumas da, kad ar ne pre balanas mokos vaikučiai. A kų valsčiaus viršaitis nuveikė šitų dienų pagerbdamas? Mažu bent kokį sodietį pamokino šiukšlių ir pernykštės žalas nedegint, a nugrėbstyti ir sukrovat krūvon kampastan suverčiant. Iš ti be ugnias palietimo visi bus patenkinti ir paukščiukai ir vabaliukai savų gyvastį ras.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.