Karantino laikotarpiu rajono seniūnijose darbai nesustojo

Nuo kovo 16 dienos visa Lietuva gyvena karantino sąlygomis. Tačiau gyvenimas nestovi vietoje, būtini darbai privalo būti atlikti. Kokiu ritmu gyvena rajono seniūnijos, „Nykščiai“ teiravosi seniūnų.

Kavarsko seniūnė Šarūnė Kalibataitė: „Kaip ir visų seniūnijų darbuotojai, dirbame pamainomis. Yra darbų, kurių negalime atlikti nuotoliniu būdu, nes kai kurių programų neįmanoma įdiegti namų kompiuteriuose. Ruošiamės pasėlių deklaracijai. Atvažiuos pagalba maistu. Buriame savanorius, kurie galės padėti išvežioti po kaimus maisto paketus. Labdarą maistu mūsų seniūnijoje gauna apie 200 šeimų. Kavarsko miesto gyventojai patys ateis pasiimti, o kaimiečiams teks pristatyti į namus. Karantino metu į seniūniją žmonės neužeina, nebent jei tai būna neatidėliotinas reikalas, tada susitariame iš anksto apie susitikimą.  Dokumentai tvarkomi elektroniniu būdu,  visos kitos problemos – telefonu. Pati gyvenu Kavarske, miestas tuščias, tik kada ne kada praeina koks žmogus į parduotuvę. Gyventojai sąmoningi ir tvarkingi, visi su veido kaukėmis ir pirštinėmis“.

Svėdasų seniūnas Saulius Rasalas: „Ką veikiame? Ogi dirbame kaip dirbę, tik šiek tiek kitaip. Dabar sėdžiu namie ir aprašinėju seniūnijos kelius, kad gautumėm finansavimą už jų sutvarkymą. Jau kuris laikas greideriuojame seniūnijos kelius, kai kuriuos jau antrą kartą. Šią žiemą nebuvo įšalo, tad žvyrkeliai duobėti.  Turėjau įdomią patirtį, buvau surengęs seniūnaičių sueigą nuotoliniu būdu. Vieni rašė žinutes į telefoną, kiti skambino, dar kiti rašė į elektroninį paštą. Bendravome linksmai ir intensyviai, net susiginčyti sugebėjome…  Kai sėdi vienas didžiuliame pastate, kuriame yra du sublokuoti telefonai, tikrai neliūdna. Paskaičiavau, kad surenku per dieną apie 500 žingsnių, kol lakstau atsiliepti nuo vieno telefono prie kito.  Kai prasidėjo karantinas, buvo problemų su gyvenamosios vietos deklaravimu, kad žmonės gautų socialinę paramą. Pradžioje reikėjo deklaruoti elektroniniu būdu, tačiau juk ne visi gali ir  moka prisijungti prie elektroninių valdžios vartų. Dabar jau kita „politika“, galima visą šį reikalą sutvarkyti be fizinio kontakto, naudojant korespondenciją. Kai Vyriausybė nusprendė, kad visi, grįžtantieji iš užsienio privalo dvi savaites saviizoliuotis, pas mus problemų nebuvo, visi turėjo kur atskirai apsigyventi. Žodžiu gyvenimas eina į priekį, o mes prisitaikome prie esamų sąlygų“.

NYKŠČIAI

 

14 komentarų

 1. būtų gerai, kad seniūnas, pasitaręs su kvalifikuotu kelių priežiūros specialistu, įvertintų atliktus žvyrkelių greideriavimo darus. Ar tinkamai atliktas darbas, kai kelio važiuojamoji dalis lieka žemiau už kelkraščius ir visas lietaus gruntinis vanduo kaupiasi važiuojamosios dalies vietoje. Ar čia pagal rajono statybos skyriaus patvirtintas taisykles taip reikia, kad paprasčiau panaudoti finansavimo lėšas be galutinio rezultato?

  • Tas pat ir su Volupio,krastai nenuslaituoti ,kelias tapes kaip kanalas,kelkrasciai apauge krumais,ties posukiu visai uzsiaurinta,galetu Versmes virsininkas kartais pravaziuot ir patikrinr

 2. virai

 3. Lančicko patarėjai.

 4. Ale kokie darbinykai tie seniūnai

 5. Svedasu Jadze

  Gal raikėtų arklį pakinkyt ir apvažiuot senūnui tuos aprašinėjamus kelius. Net kolūkių laikais dirbtuvių vedėjas apžiūrėdavo kaip traktoristai dirba, kad pirmininkui ataskaitų užpildyt a garonamas tai iki naktes lakstydavo su “ viliūku“ po kolchozo teritoriją.

 6. agronomas turejo benzino limita isvazineti

  • Taigi sakau galima arklį pakinkyt arba pabalnot. Seniūnijoje yra gerų žmonių, kurių ir įkalbinėt daug nereikės, jiems garbė padėt Seniūnui ir dar dėl bendro reikalo. Reikia tik daugiau drąsos iš Seniūno pusės, o teleponą gali atsiliept ir nukreiptą į mobilų, kuris telpa kišenėj ar kokiam kabure prie diržo :), nebūtina sėdėt kabinete, kai saulė žemę budina.

 7. super gyvenimas prie covido.Sėdi namuose ,skumbrė ant stalo,žigulinio penki bokalai ir dirbu pilnu etatu už 2000.Kokia jus valdžia,kad tokiu laikotarpiu imat visa alga? Gėda turi bėti visai savivaldos valdžiai,kad nei cento nesusimažina algų.

 8. Atsiprašau, bet

  kodel tokie kreivi veidai? Gal fotikas Smena15 M? Ar rakursa nepajimta?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.