Kalitos kalnas „įsigijo“ nuolatines kolonas

Ant Kalitos kalno 2012 metais buvo pradėtas statyti naujas Kalitos turizmo centras. Statant buvo žadama, kad tai bus architektūriškai įdomus ir modernus statinys. Vasarą pastebėta, kad vienas „įdomybės“ kraštas ėmė skilti, pastato išsikišimas buvo paremtas laikinosiomis kolonomis, atitverta dalis laiptų. Apie šią situaciją rašėme straipsnyje „Skyla naujasis Kalitos kalno pastatas“ („Šilelis“, rugpjūčio 3 d.)

Tada Kalitos kalno kompleksui vadovaujantis Valdas Skliaustys, „Šileliui“ sakė, kad netikėtai buvo pastebėti procesai, kurie ir privertė susirūpinti pastato saugumu. „Pastebėjome, kad sienoje veriasi plyšys, informavome savivaldybę, rangovai pastatė laikinas kolonas“, – lakoniškai kalbėjo V.Skliaustys.

Šiai dienai pastatas paremtas jau nuolatinėmis metalinėmis kolonomis, kurias suprojektavo ir įrengė šio pastato rangovai savo lėšomis, nes dar nesibaigė garantinis laikotarpis. V.Skliaustys atsiuntė nuotraukas, kaip dabar atrodo pastatas. Kolonos gana meniškos ir nekrenta į akis.

Valstybinei statybos komisijai šis pastatas priduotas 2014 m. vasarį. Pastato statybos darbų vertė, kaip nurodoma dokumentuose,  1 013 771 Lt; projekto lėšos – 710 829, 66 Lt: Europos Sąjungos  parama – 90 proc., arba 639 746, 69 Lt, biudžeto  lėšos – 10 proc., arba  71 082,97 Lt, savivaldybės biudžeto lėšos – 302 941 40 Lt.

Linas BITVINSKAS

Vienas komentaras

  1. Teisingai sakė Tubis, kad Gasiūnienė sabotavo darbą

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.