Kaip išvengti didėjančių automobilių srautų?

Tikėtina, jog Anykščiai kurorto statusą gaus ir be aplinkkelio. Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Saulius Rasalas įsitikinęs, jog jis per brangus, o tinkamas eismo reguliavimas leistų pasiekti, jog miestą aplenktų sunkiasvoris transportas ir tranzitu kraštą kertančios mašinos.
Tiltas per Šventosios upę – vienas. Todėl apie kažkokį aplinkkelį – be naujo statybos – kalbėti net neverta.  Jau rengiama studiją, kuri turėtų pasiūlyti optimaliausius sprendimus, kaip sumažinti judėjimą per miesto centrą.
„To reikia, norint gauti kurorto statusą, to reikia ir gyventojams. Konkursą laimėjusi įmonė atliks srautų tyrimą, įvertins, kokie automobiliai kerta miestą ir net iš kokių šalių. Tai padės problemą spręsti kompleksiškai. Pavyzdžiui, kodėl prie Ukmergės nepastačius ženklo, su tikslesnėmis nuorodomis į Daugpilį ir panašiai“, – dėstė S. Rasalas.
Eismas, lyginant su didmiesčiais, Anykščiuose nėra intensyvus. Panašus jis ir kituose jau kurorto statusą turinčiuose miesteliuose – Druskininkuose ar Birštone. Tačiau miškovežių bildėjimas galėtų kurortinę teritoriją ir aplenkti.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.