Ir vėl suksime laikrodžius

Sekmadienį, spalio 30 dieną, 4 valandą nakties persuksime laikrodžius viena valanda atgal ir pereisime į žiemos laiką. Europos Komisija ir Europos Parlamentas pritaria idėjai atsisakyti laikrodžių sukiojimo dukart per metus, nors dauguma valstybių narių sprendimui kol kas nepritaria.

Žiemos laikas galios iki kovo pabaigos. Šiuo laikotarpiu šviesusis paros metas ryte prasideda anksčiau ir vakare trunka trumpiau, palyginti su vasaros laiku.

Žiemos ir vasaros laiką nuspręsta įvesti, kad būtų geriau išnaudojamas šviesusis paros metas. Kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.

Laikas Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, vykdant ES direktyvą, dėl vasaros keičiamas dukart per metus.

Europos Komisija ir Europos Parlamentas remia idėją atsisakyti laikrodžių sukiojimo, bet dauguma valstybių narių sprendimui kol kas nepritaria.

Kodėl laikrodžio sukiojimas pavojingas sveikatai

Pakeitus laikrodžio rodykles, pablogėja žmonių savijauta, mažėja jų darbingumas, smarkiai paūmėja lėtinės ligos. Be to, mokslininkai padarė išvadą, kad tai didžiausią pavojų kelia žmonėms, kurie linkę į depresiją arba kenčia nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų. Remiantis Švedijos gydytojų tyrimo rezultatais, širdies priepuolių ir savižudybių skaičius padaugėja pirmosiomis dienomis po laikrodžio rodyklių pasukimo.

Kaip pasiruošti perėjimui į žiemos laiką

  • Stenkitės daugiau laiko praleisti lauke.
  • Vėdinkite kambarį – tai padės prisotinti smegenis deguonimi.
  • Ryte pasimankštinkite.
  • Pradėkite keisti miego įpročius – likus dviem savaitėms iki spalio 30 d., palaipsniui keiskite kėlimosi ryte ir ėjimo miegoti laiką.
  • Stenkitės apsisaugoti nuo stipraus streso.
  • Stebėkite savo mitybą – sveikas ir skanus maistas duos ne mažiau naudos nei geras miegas.

Kaip keičiasi laikas kitose šalyse

Pasaulyje 78 šalys vis dar naudoja vasaros ir žiemos laiką. 2022 metais laikrodžiai bus keičiami šiose šalyse: visose ES šalyse, Izraelyje, Irane, Australijoje, Meksikoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV ir Kanadoje.

NYKŠČIAI

4 komentarai

  1. Zosė de la' Antosė :)

    Matyt tas laikrodžių sukiojimas ir kaltas, kad 2021 metais gimstamumas Latvijoje buvo mažiausias per pastaruosius 100 metų. Ne kas geriau ir Lietuvoje! 🙂

  2. Kada baigsis

    Šitas visuotinis durninimas ?

  3. Gal šitas debilizmas taip niekada ir nesibaigs…

  4. Vėl pasipils perteklinės mirtys nuo laiko sukinėjimo !

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.